Sari la conținut

Simsonache Al Meu


robychopper
 Share

Postări Recomandate

roby,motoru` este acolo in bar si la ora asta? si mai am o intrebare,  frina pe fata ai? eu nu o vad! daca ai  spunemi si mie,cum ai prins-o ,ptr ca stiu ca e cam greu de realizat.si de la ce ai luat amortzoarele de la furca?

dupa cum vezi motorul este acolo in bar chiar si acuma

da am frina pe fata,butucul este pe tabur original de la roata de endura

numai ca sistemul de pirghii care se face pt frina de pe furca springer nu lam facut

dar sa stii ca este foarte simplu de facut

este vorba doar de doua tije :D

nu sunt amortizoare pe ulei

cele de jos sunt arcuri de ij de spate iar cele de sus sunt doua perechi de arcuri de ceva supape de tractor,sunt mici dar foarte tari :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica vrei sa spui ca, pe fata suspensi este asigurata,doar de arcuri? fara amortizoare?adica, fara ulei, aer sau alte chestii de astea? mersi pentru explicatii,dar ma intreb totusi cat de rezistente,pot fi acele prinderi!?ma refer la faptul,in care esti nevoit sa frinezi brusc,si avind si greutate mare...Stiu si eu cat de tari pot fi arcurile de la un diesel,mai ales de la tractor:)))era sa raman fara un deget:)))mai stiu ca la tractor sunt 2 arcuri pe supapa(cred ca,arcuri de supapa ai folosit nu?)le-ai pus pe amandoua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica vrei sa spui ca, pe fata suspensi este asigurata,doar de arcuri? fara amortizoare?adica, fara ulei, aer sau alte chestii de astea? mersi pentru explicatii,dar ma intreb totusi cat de rezistente,pot fi acele prinderi!?ma refer la faptul,in care esti nevoit sa frinezi brusc,si avind si greutate mare...Stiu si eu cat de tari pot fi arcurile de la un diesel,mai ales de la tractor:)))era sa raman fara un deget:)))mai stiu ca la tractor sunt 2 arcuri pe supapa(cred ca,arcuri de supapa ai folosit nu?)le-ai pus pe amandoua?

auzi

sistemul la springer e foarte simplu si nu are nici ulei dici gaz

este propriuzis daca arcurile de jos si cele de sus sunt comprimate cum trebuie motorul nu intra in balans dupa ce da intro groapa

chestia este ca pina am gasit arcurile de sus cele mici sa aibe cam aceiasi elasticitate si forta un pic mai mare ca arcurile de ij a durat ceva timp

iti spun sincer ca nu stiu exact de la ce sunt arcurile atita pot sati zic ca leam luat de la o autobaza de buldozere si camioane vechi

auzi iti spun sigur ca nu se rup chiar am coborit scarile unui pod cu motorul

si au rezistat ok :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...