Sari la conținut

Accident Bistrita 08.06 - Pasager ranit


kanguru
 Share

Postări Recomandate

bine ca nu s-a intamplat nimic grav.... :D si eu am luat o sina de tramvai sambata noapte si ne-am julit si eu si pasagerul la genunchi...

ce nu te omoara te face mai puternic .....sau te lasa cu cicatrici urate, imobilizat pe viata, etc.... :D

 

....aviz incepatorilor care doresc gs 500 :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja am luat in considerare varianta sa-mi modific codita la motor, sa-l fac numai de o pers. pt ca pe motorul ala nu o sa se mai urce nimeni, nici pilot nici pasager... bine ca a scapat numai atata, ca la locul faptei, am crezut ca este mort baiatul pt ca era lesinat si ii dadea sange pe gura (s-a muscat de o falca)...

 

 

multumesc lui dumnezeu ca este numai asa...mult noroc celorlalti si multumesc celor care ma inteleg si ma incurajeaza sa trec peste asta...numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul care a fost pasager este acuma in stare f buna, numai motoare are in cap si zic doctorii ca pe luni o sa-l lase acasa...ma bucur ca nu a fost mai grav...

 

numai bine si mare grija tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu s-a intamplat nimic grav.... si eu am luat o sina de tramvai sambata noapte si ne-am julit si eu si pasagerul la genunchi...

ce nu te omoara te face mai puternic .....sau te lasa cu cicatrici urate, imobilizat pe viata, etc.... :moto:

 

....aviz incepatorilor care doresc gs 500 :D

 

 

De unde ai mai scos-o si pe-asta?GS 500 este un motor dedicat incepatorilor.Intereseaza-te inainte sa scrii bullshituri pe forum.

 

Multe scoli moto au astfel de motoare in parcul din dotare.Personal am facut scoala pe un GS500F.Am dat examenul pe un GS 500F si Politia nu a comentat.Am GS500F de doi ani si nu am cazut niciodata cu el.Am mers si in Bucuresti si in afara.Este un motor foarte manevrabil si docil.Daca nici asta nu e motor pentru incepatori, atunci ce sa mai zic de aia care se suie direct pe R6?Conteaza daca esti in stare sa te stapanesti pe tine in primul rand.Daca nu esti in stare nici macar de atat, nu meriti permisul.Apropos, unii cad si cu tricicleta.Oare o fi din vina tricicletei? Ca sa nu mai zic cati pica pe sina de tramvai, chiar si cu un 125 amarat! :kiss:

 

ON-T:Kangure, repara mobra, ca-i pacat de ea.Pozele postate de tine pe topicul dedicat modelului arata ca tii la ea si ai investit pasiune si bani in ea.Sanatate multa pasagerului si sa dea Domnu' sa nu apara complicatii!

 

Daca'mi permiti un sfat:pe viitor nu mai fa demonstratii pe sosea.E prea riscant pentru toata lumea! :P

 

:D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai mai scos-o si pe-asta?GS 500 este un motor dedicat incepatorilor.Intereseaza-te inainte sa scrii bullshituri pe forum.

 

Multe scoli moto au astfel de motoare in parcul din dotare.Personal am facut scoala pe un GS500F.Am dat examenul pe un GS 500F si Politia nu a comentat.Am GS500F de doi ani si nu am cazut niciodata cu el.Am mers si in Bucuresti si in afara.Este un motor foarte manevrabil si docil.Daca nici asta nu e motor pentru incepatori, atunci ce sa mai zic de aia care se suie direct pe R6?Conteaza daca esti in stare sa te stapanesti pe tine in primul rand.Daca nu esti in stare nici macar de atat, nu meriti permisul.Apropos, unii cad si cu tricicleta.Oare o fi din vina tricicletei? Ca sa nu mai zic cati pica pe sina de tramvai, chiar si cu un 125 amarat! :moto:

 

ON-T:Kangure, repara mobra, ca-i pacat de ea.Pozele postate de tine pe topicul dedicat modelului arata ca tii la ea si ai investit pasiune si bani in ea.Sanatate multa pasagerului si sa dea Domnu' sa nu apara complicatii!

 

Daca'mi permiti un sfat:pe viitor nu mai fa demonstratii pe sosea.E prea riscant pentru toata lumea! :D

 

:D

 

ai dreptate, gs-ul chiar este un model super pt incepatori, si eu am facut vreo 10000 de km cu el fara nici o probleme, nici macar tentative de accident ''pana acuma :kiss: '' si este primul meu motor, foarte manevrabil (bine spus)

 

deja am inceput sa o pregatesc de reparat, de maine incep sa shmirgalesc carenele si rezervorul ca si asa trebuiau vopsite, o so fac chiar mai frumoasa ca inainte, pt ca chiar tin la ea si demonstatii pe asfalt nu am facut eu nici pana acuma, chestia asta a fost cv ciudat crede-ma....

 

pasagerul sper si eu sa-si revina 100% si sa nu apara complicatii, multumesc lui dumnezeu ca a fost numai atata...

 

si in rest multumesc tuturor celor care ma inteleg si ma sustin...drumuri bune si asfalt uscat tuturor

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bine ca a fost la viteza mica si ai scapat doar cu atat. :moto: Eu tind sa cred ca denivelarile te-au scos pe contrasens.

Sanatate pasagerului!

Spor la reparatii!

:D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic, denivelarile, pasagerul, neatentia...nush zau

imp e ca nu a fost viteza si ca si-a revenit pasagerul

reparatiile sper sa le termin intr-o sapt doua ca motorul nu e spart, dar cu ocazia asta il mai "aranjez" putin

sper apuc sezonul asta cel putin o iesire cu voi

 

numai bine domnu si drumuri bune... :D

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...