Sari la conținut

Bucuresti - Dubova 19-21 iunie


magarusulmarius
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare daca imi conving nevasta poate merg si eu dar cu plecare vineri din buc nu merita drumul pentru o zi zona e frumoasa eu as vrea campare cort in natura ca e cel mai frumos ani buni am batut clisura dunari cat in privinta lui Doru dea merge cu Bubukati impreuna 400km e greu mai ales ca vrea sa si-ntoarca in aceiasi zi va salut numai bine Pompi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donsoara si eu am ceva de lucru vineri si tot sambata dim as pleca, scuzati libajul brut, dar.. ne combinam?

 

 

Mihnea, daca nu ai o problema sa te scoli la 6 AM si sa mergi alaturi de o nebuna care nu prea opreste decat sa alimenteze, nem problem! :P

Discutam detaliile de intalnire mai aproape de plecare.

 

 

Pai nici eu nu opresc decat sa bag benzina deobicei... deci e ok. Si cu orele de trezire nu am probleme, problemele la mine sunt cu dormitul :baubau:

Ne vorbin inainte de plecare

 

salutare daca imi conving nevasta poate merg si eu dar cu plecare vineri din buc nu merita drumul pentru o zi zona e frumoasa eu as vrea campare cort in natura ca e cel mai frumos ani buni am batut clisura dunari cat in privinta lui Doru dea merge cu Bubukati impreuna 400km e greu mai ales ca vrea sa si-ntoarca in aceiasi zi va salut numai bine Pompi :D

 

si eu sustin camparea

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. La mine s-a adjudecat.

 

Voi merge cu masina. Merg eu, Cristina, Marian si Diana (Diana are 7 ani). Pentru cazare ne trebuie 3 locuri. ( Diana va dormi cu tatal -Marian :P ) Am stabilit sa plecam de vineri dimineata. Vom tine de programul initiatorului si daca se stabileste putem pleca de la 5.00. Daca este necesar, putem lua si bagaje ca sa se elibereze pe cat posibil motoarele si sa va fie drumul mai comod.

 

Concluzia: Mergem cu masina; plecam de vineri; tinem de programul stabilit de voi; ne trebuie 3 locuri de cazare (nu ne intereseaza ce si cum se fac eventuale cuplari numai sa fie oki si pentru voi si sa stam impreuna)

 

PS: daca pana plecam aflam cum e cu catelul, poate il luam si pe el, daca nu, am rezolvat sa il las acasa

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu completari: am vorbit cu Cristina si cu Marian. Am apucat sa le spun de varianta cu cortul. Sunt disperati si nu mai scap. Am apucat sa le spun si acum asta e..... VOR TOTI CU CORTUL :D

 

In 15 minute au facut rost de cort mareeee si de saci de dormit cu izopren. Asa cred ca pot lua si catelul :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super super tare....o zona extraordinara o sa ma bag si eu la traseul asta dar sub nici o forma n-am cum weekendul asta....abia am venit de la mare si nu este buget deloc. tot respectul pt organizare si pt idee. distractie placuta si sa faceti cate o baie si pt cei de acasa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rezolvat si la mine, merg dar plec sambata la 5, stau peste noapte. daca vrea cineva sa mearga cu mine ok, dar sa stiti ca nu pierdem timp pe drum, trebuie scapat de portiunea de dupa pitesti f repede, se aglomereaza de nu poti merge.

am nevoie de o camera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a rezolvat si la mine, merg dar plec sambata la 5, stau peste noapte. daca vrea cineva sa mearga cu mine ok, dar sa stiti ca nu pierdem timp pe drum, trebuie scapat de portiunea de dupa pitesti f repede, se aglomereaza de nu poti merge.

am nevoie de o camera.

:D m-as fi bagat si eu cu voi, dar sufar cu finantele :P :baubau: :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog detalii privind sederea peste noapte:

 

- darkdrac vrei la cort sau camera ?

- bubucaty vrei la cort sau camera ?

- mihnea ratte , tu vrei la cort, ai si pasager ?

 

 

-Doru sta la camera, singur

-Adrianbercea sta la cort, cu inca 3 persoane si catalul :D

 

 

- Eu ?? Are cineva un loc si pt mine la cort?? :P . Daca nu , trebuie sa-mi cumpar cort maine, ori sa impart camera cu cineva, in functie de situatie. Buget limitat !!

 

Nr meu 0722564401 sau 0745871414 sau id mess yahoo magarusulmarius

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rog detalii privind sederea peste noapte:

 

- darkdrac vrei la cort sau camera ?

- bubucaty vrei la cort sau camera ?

- mihnea ratte , tu vrei la cort, ai si pasager ?

 

 

-Doru sta la camera, singur

-Adrianbercea sta la cort, cu inca 3 persoane si catalul :D

 

 

- Eu ?? Are cineva un loc si pt mine la cort?? :baubau: . Daca nu , trebuie sa-mi cumpar cort maine, ori sa impart camera cu cineva, in functie de situatie. Buget limitat !!

 

Nr meu 0722564401 sau 0745871414 sau id mess yahoo magarusulmarius

 

Deci , in semn de solidaritate cu fetita de 7 ani, decretez: chiar daca ma hotarasem sa iau cortul cu mine, am sa si dorm in el :P

 

Sa traga cineva acele ceasului mai repede !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma merge cineva sambata dim?

Da, eu plec sambata dimineata, dupa cum am mai spus. Joi am sa spun si ora mea de plecare.

Nu am o problema in a calatori singura, asa ca, daca orele de start nu se vor pupa, fa-ti programul linistit si ne vedem la destinatie.

Take care !

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

magarusule, vin cu minunatul meu cort de vara, superb si extraordinar de dragut si vin singurel.

 

Doru, Bubu, sambata dim stabiliti ora la care ma vreti si unde ma vreti. Nu uitati totusi ca am un F650GS, deci nu am sa merg cu 200 :D

 

Un cort in Cora de 2 pers iglu e pe la 40 de lei.

 

 

Mihnea Ratte - 0721500333

Editat de MihneaRatte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai sta cineva la cabana/pensiune ce-o fi sau toata lumea la cort? e camping acolo sau in natura? deja s-au sucit termenii excursiei.

 

Doru, i-ati si tu cortul, e mai fun, mai un gratarel, mai o poveste la caldura focului.

Ma ofer sa te ajut la montare/demontare, prins in chingi si ce-o mai fi. Ba si mai mult, iti imprumut din servetelele mele de voiaj ( daca vrei sa discutam despre asta, PM me, si-ti scriu un foileton ), in cazul in care vom sta in natura si nu ai sa te poti bucura de un dus cum scrie la carte. :D

Chiar Marius, crezi ca gasim vreun camping pe acolo sau ne ducem direct pe malul Dunarii? Stau unde vrea majoritatea, intreb doar ca sa stiu ce-ar mai trebui sa-mi pun in plus in top case.

 

Adrian, voi ati putea sa luati un gratarel ceva in masina? Carbuni, lemne si de-ale gurii cred ca putem gasi la fata locului.

Editat de bubucaty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un cort, nu l-am folosit niciodata, l-am cumparat pt ca la un moment dat ma saturasem de civilizatie si de tot ce ma inconjoara. nu s-a schimbat situatia dar cortul nu l-am folosit, am si o salteluta si sac de dormit, tot nefolosite. cand eram ca voi plecam la mare cu motorul, nu aveam nici bani nici cort si dormeam literlmente in boscheti, ma trezeam plin de furnici si rupt de sale ca tragea de la pamant. ma trezeau vrabiile. acum singura problema legata de cort e ca nu ma pot spala ca lumea...alea...alea.

nu stiu nici sa-l pun, e un iglu dar banuiesc ca as scoate-o la capat.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot la cort vreau sa stau,am ceva probleme financiare dar sper sa le scot la capat pana vineri.Cum organizam plecarea,cine pleaca vineri dim,cine vineri dupa amiaza....cine pleaca sambata.Nu cred ca ar strica o impartire pe grupe....ma insoteste cineva(vineri pe la 17 adica,viteza croaziera 100-120 km/h) ? .

 

Contact; Stefan- 0740/002256 ,Ymess visoiustecri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :P

 

Voi lua eu un gratar ( sarmele propriu-zise NU si cuva - ne descurcam si il punem pe niste pietre)

Aprovizionarea cu ceva carnuri si carnati, poate si un sac de carbuni, o vom face pe drum.

 

Daca aveti nevoie sa lasati bagaje pentru masina ( corturi, saci, etc - trebuie sa ne vedem joi, la o anumita ora si intr-un singur loc - stabilim - sau vineri dimineata cu jumatate de ora inainte de plecare)

 

Cand se pleaca vineri, in ce loc este intalnirea si la ce ora ?

 

Offff mai e putin.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am obisnuit cu ideea, vin la cort. trebuie sa caut harnasamentele. ce se foloseste pe post de perna in cort? sunt perne pneumatice sau se doarme pe bagaje? daca am o salteluta din aia subtire care trage aer singura mai trebuie si neopren?

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corturi faine sunt la Decathlon Militari. Gasiti inclusiv modelul acela care se monteaza singur. Sunt de la 2 persoane pana la 8 :P)

 

Atentie la volum ca nu prea merg pe motor. Tot acolo sunt si saltele, saci, perne etc.

Preturile sunt relativ bune ( pentru cort ok cam de la 1 mil )

 

pentru cine pleaca ce vineri dimineata - ANUNTATI unde este punctul de plecare si ora. Daca nu aveti nimic de obiectat, propun MC Donald's Militari, la intrare pe autostrada, la ora 5.00 dimineata.

 

Offff mai este putin.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...