Sari la conținut

Cine Imi Spune Si Mie Cum Sa Dau Kilometrajul Inapoi?


Heb0
 Share

Postări Recomandate

Bine HEBo, iti spun eu cum sa faci dar nu mai spune la nimeni: ridica roata fata si roteste=o inapoi dar cu mare viteza, nu ca si cand dai inapoi cu motoreta...Daca viteaza este suficient de mare, dai inapoi cam 1 km la 5 minute. Sau mai poti face ceva: scoti cablul de kilometraj si il bagi in bormasina si dai si rotesti in sens invers celui de mers, pe viteza cea mai mare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine HEBo, iti spun eu cum sa faci dar nu mai spune la nimeni: ridica roata fata si roteste=o inapoi dar cu mare viteza, nu ca si cand dai inapoi cu motoreta...Daca viteaza este suficient de mare, dai inapoi cam 1 km la 5 minute. Sau mai poti face ceva: scoti cablul de kilometraj si il bagi in bormasina si dai si rotesti in sens invers celui de mers, pe viteza cea mai mare..

 

:cheers: bai sincer la chestia cu bormasina ma-m gandit si eu

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toti. Cine stie si vrea sa spuna acest secret sa posteze aici :baldy: :D

 

Ajutati-l!

 

Te-as ajuta eu dar nu stiu!

 

Nu stii cum sa ceri un "favor".

 

Trebuia sa incepi asa:

 

Ma numesc XXXX si am o problema.

Cand plec sa ma plimb cu

motoreta tata imi verifica Kilometraju'.

Cum il dau inapoi?

 

 

 

:cheers:

Editat de bogdan kawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce capete in gura as imparti eu astora care dau km inapoi.

Oricum nu tii cont la pret de el, tre sa fii prea prost...de ex al meu are 24 000 km in 15 ani. Pai si daca il impingea din curte vara si facea mai mult..

E pacat ca-s atat de dobitoci cat pt 100-2 eur cat ar castiga in plus fac de-astea. Si mai stiu niste cazuri pe aici prin zona, care fac afaceri mari cu asa ceva. Rusine lor !

Acum on-topic: stimate posesor de bestie alergata juma' de europa, lasa scuteru' asa, sa stie omul macar de piese cand sa se pregateasca, nu sa se trezeasca ca ii moare un motor care are 3000 km pe bord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce capete in gura as imparti eu astora care dau km inapoi.

Oricum nu tii cont la pret de el, tre sa fii prea prost...de ex al meu are 24 000 km in 15 ani. Pai si daca il impingea din curte vara si facea mai mult..

E pacat ca-s atat de dobitoci cat pt 100-2 eur cat ar castiga in plus fac de-astea. Si mai stiu niste cazuri pe aici prin zona, care fac afaceri mari cu asa ceva. Rusine lor !

Acum on-topic: stimate posesor de bestie alergata juma' de europa, lasa scuteru' asa, sa stie omul macar de piese cand sa se pregateasca, nu sa se trezeasca ca ii moare un motor care are 3000 km pe bord.

 

asa este ai dreptate. dar poate nu aveam de gand sa-l dau inapoi am intrebat si eu ca eram curios

:moto:

 

ce comic :P :lol: :D :moto: :moto:

 

tzine-tzi limba dracu acas!!! ca nu ne tragem de shireturi _|_

 

iti dai seama.... :cheers:

 

ba HEBO, ia marsh tu cu datu' tau de km inapoi, tzepare! :D :baldy: :baldy: :baldy: :P

 

 

zau? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este ai dreptate. dar poate nu aveam de gand sa-l dau inapoi am intrebat si eu ca eram curios

 

Acum as putea fi carcotas si sa spun ca ne iei de prosti. Am vazut ca nu ai negat ca ar fi anuntul tau ala de la vanzari. Ce zici, care ar fi sansele ca un om care vinde un motor sa te intrebe de metode de manarit Kilometrajul doar asa, de cultura generala?

Lasa km asa, atuurile unui motor nu stau in bordul ala...

Si intr-adevar, de tzepari e plina lumea. Eu as propune o tura târâÂş legat de motoreta pt oricine e prins cu ocaua mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate sint multzi care fac asta si poti sa-i gasesti la vinzari

E unu cu un gsxr din 95 17000 km intreaba-l pe el ca eu i l-am dat cu 65000 :cheers: :D :baldy:!

Scuza-ma nu-ti pot ura bafta la vinzare !

Editat de mdvn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu discutam cazul vanzarii cand este lipsit de etica (sa nu fim duri si sa folosim alti termeni) falisficarea numarului indicat de kilometraj, dar in capul meu mereu apar intrebari de genul : dar asta cum se poate face.. si a da kilometrajul inapoi este numai o provocare tehnica.. asa ca il invit pe nenea cu scuterul sa ma lasa sa umblu la kilometrajul lui si poate reusim ceva ..

 

 

poate omul nostru este pasionat numai de a surubari..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...