Sari la conținut

Accident Piata Muncii


adyrip1
 Share

Postări Recomandate

Azi de dimineata, pe la 9:30, la trecerea de pietoni de pe Bd. Decebal era un motor cu nr de IF pe jos. Se pare ca a lovit o femeie care traversa, din cate am vazut motociclistul era ok iar persoana lovita se tinea de cap si avea cateva julituri. Bine ca a avut viteza mica, nu stiu cine a fost de vina pentru ca nu am vazut faza, Politia era deja acolo, etc. Daca aveti ceva amanunte...... Nu am reusit sa vad numarul motorului pentru ca era un balamuc de nedescris in trafic, din cauza accidentului.

Editat de adyrip1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi de dimineata, pe la 9:30, la trecerea de pietoni de pe Bd. Decebal era un motor cu nr de IF pe jos. Se pare ca a lovit o femeie care traversa, din cate am vazut motociclistul era ok iar persoana lovita se tinea de cap si avea cateva julituri. Bine ca a avut viteza mica, nu stiu cine a fost de vina pentru ca nu am vazut faza, Politia era deja acolo, etc. Daca aveti ceva amanunte...... Nu am reusit sa vad numarul motorului pentru ca era un balamuc de nedescris in trafic, din cauza accidentului.

Confirm ca a fost ceva acolo. Eu am vazut un motor cu doua casti pe el (una pe oglinda din fata dreapta si una pe locul pasagerului) mai gras din rasa vitezana cu mult alb, ceva albastru si foarte putin rosu si cu numar de Ilfov (presupun ca era un GSXR de 1000) parcat pe trotuar, o masina bleu-jandarm parcata tot pe trotuar, doi insi in blugi si tricouri albe (presupun ca motocilistul si pasagerul) si doi politisti de rutiera care nu reuseau sa inchida prea usor geanta cu etilo-testul sa o bage in portbagaj la masina aia... Eu ma miram ce i-a apucat pe astia sa testeze de alcool motociclistii la zece fara un sfert dimineata, habar n-aveam ca a fost accident...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu am trecut pe-acolo marti dimineata si masurau politistii...nu PAREA sa fie grav n-am vazut salvare si in plus nu se stransesera gura casca asa cum fac de obicei la ceva mai naspa.

N-am idee a cui e vina dar un lucru il stiu sigur, pe-acolo merg in fiecare zi, e drumul meu spre casa si mi s-a intamplat de multe ori sa treaca pietoni in nesimitire pe cel mai mare rosu...asta e, daca pe pietoana a durut-o in poponeata si a trecut pe rosu acum o doare capu merita cu varf si indesat...sper doar sa se poata dovedi daca a trecut pe rosu si sa nu si-o ia degeaba motociclistu...

Repet, nu stiu daca a trecut pe rosu...dar daca asa s-a intamplat...eu as fi si batut-o...ca pietonii sunt mult mai nesimtiti decat taximetristii cel putin din experienta mea de pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu am trecut pe-acolo marti dimineata si masurau politistii...nu PAREA sa fie grav n-am vazut salvare si in plus nu se stransesera gura casca asa cum fac de obicei la ceva mai naspa.

N-am idee a cui e vina dar un lucru il stiu sigur, pe-acolo merg in fiecare zi, e drumul meu spre casa si mi s-a intamplat de multe ori sa treaca pietoni in nesimitire pe cel mai mare rosu...asta e, daca pe pietoana a durut-o in poponeata si a trecut pe rosu acum o doare capu merita cu varf si indesat...sper doar sa se poata dovedi daca a trecut pe rosu si sa nu si-o ia degeaba motociclistu...

Repet, nu stiu daca a trecut pe rosu...dar daca asa s-a intamplat...eu as fi si batut-o...ca pietonii sunt mult mai nesimtiti decat taximetristii cel putin din experienta mea de pana acum.

Si eu mai merg pe acolo spre casa (in special cand ies cu motocicleta din service), si stiu ca dupa ce plec de la semafor de pe Mihai Bravu, dupa ce trec de Calea Clarasilor bag semnal dreapta si claxon ca e de obicei plin de pietoni care trec airea pe rosu... Banuiesc ca si tine un pieton care trecea aiurea, ca am vazut zeci pana acum, dar dat fiind ca nu am fost acolo astea sunt doar supozitii... Oricum se pare ca impricinatii nu sunt inscrisi pe forumul asta, asa ca se pare ca nu o sa aflam mai multe detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu am trecut pe-acolo marti dimineata si masurau politistii...nu PAREA sa fie grav n-am vazut salvare si in plus nu se stransesera gura casca asa cum fac de obicei la ceva mai naspa.

N-am idee a cui e vina dar un lucru il stiu sigur, pe-acolo merg in fiecare zi, e drumul meu spre casa si mi s-a intamplat de multe ori sa treaca pietoni in nesimitire pe cel mai mare rosu...asta e, daca pe pietoana a durut-o in poponeata si a trecut pe rosu acum o doare capu merita cu varf si indesat...sper doar sa se poata dovedi daca a trecut pe rosu si sa nu si-o ia degeaba motociclistu...

Repet, nu stiu daca a trecut pe rosu...dar daca asa s-a intamplat...eu as fi si batut-o...ca pietonii sunt mult mai nesimtiti decat taximetristii cel putin din experienta mea de pana acum.

nu stiu daca sunt nesimtiti sau pur si simplu nu prea le e lor frica de motoare :cheers:) pentru ca am intalnit pietoni care au asteptat masina din fata mea, desi aveau timp sa traverseze, dar mi-au sarit in fata imediat dupa ce masina respectiva a trecut, desi mergeam cu viteza constanta si nu ar fi avut mai mult timp de traversat decat prin fata masinii. si oricum, de multe ori, dupa mine nu venea nimic. si asta, prin loc nepermis bineinteles. dar cei mai periculosi sunt cei care traverseaza pe rosu.. sunt multi si cand te vad venind o iau la fuga incolo si-ncoace ca oile. sau ca vacile. si sunt cateva locuri in bucuresti unde se intampla lucrul asta, vreo cateva la unirii, la crangasi si cred ca mai sunt..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...