Sari la conținut

Mesaj pacificator


marque
 Share

Postări Recomandate

Pace voua jurnalisti moto! Fie ca duhul genunchiului pe jos in viraj, slava prea cinstitului wheelie tinut din echilibru sa pogorasca asuprea Domniilor voastre! Fie ce degetele voastre sa alerge pe tastatura la fel de cursiv precum va manati bidivii de otel in viraje.

 

Nu m-am referit neaparat la una dintre cele doua reviste concurente si dupa cum am mai spus, am raspuns in sectiunea UM pentru ca acolo am fost interpelat. Se prea poate sa fii facut o critica indirecta in directia celor doua reviste concurente desi nu am intentionat acest lucru. Nu sunt o persoana politically correct si nu am mai avut rabdarea sa caut sa imi spun niste pareri personale fara sa analizez putin si concurenta, pentru ca asa am fost "interpelati", holistic.

 

Pentru ca nu vreau sa intru in polemici, ma opresc aici, si vorba lui Dan Nastase, va salut cu farul! Ma mananca palma totusi sa scriu oleaca despre cenzura si intrebari ramase fara raspuns pe aci pe forum pe la mass media, dar consider ca deja am spus destul.

 

Din pacate daca as spune OBIECTIV in ce conditii am mers pe la curse sau pe la unele evenimente, chiar foarte recente, s-ar intelege ca ma bat cu caramida in piept si ca imi asum merite, asa ca nu mai spun nimic in acest sens. Dar, cred ca e normal sa ma doara cand aflu ca de fapt articolele de la competitii sunt scrise in sila. Am mai zis, or fi scrise prost (desi nu prea cred... :cheers: ) dar sigur nu sunt scrise in sila.

 

Acestea fiind spuse, va urez toate cele bune.

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marconi,

Nu-ti face mustrari de constiinta, cel putin nu din cauza mea.

Pasiunea ta pentru moto si jurnalism moto se simte, dar, ar trebui sa stii

din start ca nu este de ajuns sa faci ce te pasioneaza ci cum faci, stapanul tau

fiind intotdeauna cititorul roman.

 

Pentru a-ti face idee despre cum "suna" o critica adresata "colegilor" vostri liferi iti trimit un esantion.

Ciuleste o ureche, poate, cine stie, foloseste...

 

"Ar trebui sa stiti ca mai trebuie multa cultura, o conceptie editoriala coerenta,

meseriasi in domeniu care sa verifice textele inainte de a fi aruncate crude si de-a valma in oala

si niste oameni plini de talent si har jurnalistic pentru a produce materiale "bune de tipar"

demne de o revista moto a secolului XXI..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K, Marc, imi cer scuze public pentru postul de acu' 5 minute din sectiunea UM...

Am o gramada de prieteni in bransa si am inteles ca e fff greu, de fapt cam toata lumea sta la limita.

Inca o data scuze (pe jumate, ca prea te dadeai tu paun cu privire la SH-uri... :) )

 

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfinte Sisoe! :) Marius imi spune ca nu e bine sa te certi cu cititorii, adica vindem un produs, dar dracu mai stie ce sa spun, nici nu vreau sa fiu genul mieros si impaciutor. Eu nu ma supar de ce ai zis si vreau ca daca ne intalnim sa sa interactionam cat mai elegant, dar sunt totusi niste lucruri de spus. Am mai zis, nu vreau sa ma bat cu caramida in "chept", mai ales ca in motociclism tentatia e mare sa fii tu desteptul ala, care pleaca in lumina apusului cu palaria de cowboy pe cap si pistoalele la brau.

 

Sa recunoastem, cu totii suntem tentati sa ne credem miezul cand vine vorba despre motociclete si pe undeva cred ca e normal. Dar cum sa taci din gura atunci cand sunt multi oameni care spun ca vor teste la noi, in conditiile noastre, tu chiar le faci, dar primesti in continuare critici ca de fapt nu sunt. Acuma mi-e si jena sa ma transform intr-un Vadim sau Paunescu si sa vorbesc cu glas profetic despre cum testam motoare iarna, ok , s-a intamplat,a fost haios, mi se pare stupid sa primesc laude pentru asta dar mi se pare la fel de deplasat sa vad opinii ca de fapt noi Nu facem, NU dregem, Nu ne dam.

 

Si iarasi cad in pacatul polemicii, dar a propos de articole second hand indraznesc sa cred ca relevant este ceea ce se intampla in prezent iar Respectul pentru seniorii motociclismului cred l-am aratat prin prezenta mea, alaturi de colegi de la Motociclismo la intrunirea de la Slanic Prahova.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...