Sari la conținut

Accident zona Timpuri Noi


TheBreaker
 Share

Postări Recomandate

Nu c-as fi eu mai cu motz, dar cum de a intrat EL in LANCIA? Adica... nu s-a uitat si a plecat atat de tare incat n-a mai apucat sa franeze? Si ala cu masina se uita dupa pasarici? E un pic ciudat... Cat de tare poti sa accelerezi intr-o intersectie (parca nu-i chiar atat de mare intersectia aia) incat sa nu mai poti frana?

 

pai ... se face verde, accelerezi, iti apare ala in fata si nu prea mai ai timp de frana, ca ala grabitu nu intra cu 20-30 in intersectie. Si se poate intampla destul de des sa te treesti cu unu' din asta in fata, iar vara cand fugi de caldura se mai poate intampla sa accelerezi si ceva mai tare decat deobicei.

 

Daca ma gandesc numai in Iasi la cat de bine sunt "sincronizate" semafoarele, crede-ma ca se poate.... Se schimba instant unul in rosu si celalalt in verde, asta e...

 

LE: A, si galbenul nu il respecta absolut nimeni, ba te si claxoneaza daca opresti cand e verde si clipeste deja galbenul, ca de ce nu nu-i dai bataie.

La iasi e veselie fata de cum e in bucuresti. iar semafoare care sa se faca din verde in rosu eu unu' nu prea am vazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iasi e veselie fata de cum e in bucuresti. iar semafoare care sa se faca din verde in rosu eu unu' nu prea am vazut.

 

Stiu ca pare incredibil, dar de obicei un semafor se face din verde rosu, iar celalalt din rosu verde... :laugh:

Cel putin pe unde merg eu prin iasi, asa se intampla.

 

Scuze de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k

si baiatul merge destul de prudent

de fiecare data ramanea ultimul

chiar la arc ieri radem cu toti de cat de putin consuma honda lui pe cheia

soarta nu ai cei face

oricat de prudent ai fi

important el sa se faca bine cat mai repede

 

apropo de asta cu mersul prudent si eu ma incadram tot aici pana pe 25iunie... da cu soarta asta cand e sa se intample se va intampla orice ai face... :) am franat , am franat si mai trebuiau vreo 3m, da cand mergi pe un drum de 2benzi complet liber si iti intoarce unul din scurt ca el se uita dupa locuri de parcare, ce poti face ? sa numai merg in oras cu 60kmh ? exista un ceas rau care vine uneori :laugh:

 

multa sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor... baietii veneau de la fostul bloc connex si se indreptau spre tineretului

au prins semaforu de la pod de la fabrica timpuri noi(primul inainte de pod)

acel semafor se face verde simultan cu cel de dupa pod... deci cel cu lancia care venea de pe chei de la unirii avea mare ROSU. baiatu a plecat de la primul stop, a trecut podul si cind a intrat i cea de a doua intersectie s-a facut praf

cit credeti ca a durat sa faca manevra asta???? deci lancia a trecut pe ROSU GRAV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor... baietii veneau de la fostul bloc connex si se indreptau spre tineretului

au prins semaforu de la pod de la fabrica timpuri noi(primul inainte de pod)

acel semafor se face verde simultan cu cel de dupa pod... deci cel cu lancia care venea de pe chei de la unirii avea mare ROSU. baiatu a plecat de la primul stop, a trecut podul si cind a intrat i cea de a doua intersectie s-a facut praf

cit credeti ca a durat sa faca manevra asta???? deci lancia a trecut pe ROSU GRAV

Exact asa am facut DECI ERA ROSU DE CATEVA SECUNDE LA EL !!

 

Asa arata motocicleta.

post-11122-1246222159_thumb.jpg

post-11122-1246222291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiu' e ok, il opereaza azi sau maine, mai nasol e ca tipu' cu lancia are asigurare-n franta. care stiti cursul lucrurilor in cazul de fata, aruncati un sfat, e binevenit.

 

 

Daca sta dupa asigurarea in Franta o sa ii creasca peri albi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...