Sari la conținut

Documentatii on line


AUTOMOBILIA
 Share

Postări Recomandate

Interesant si valoros link-ul!

....am salivat si lacrimat o vreme...pana am dat de asta: http://www.eurooldtimers.com/eng/inzerat/1...-year-1941.html !...si m-am inervat!

Mai elocvent de atat nu se poate!Conditia motoarelor vechi din Cehia, si oligofrenii din Romania care stiu ei ca ,ce au acasa in cotetul de porci e vechi, si musai trebuie sa fie valoros si se poate vinde pe o multime de euro la ceva fraier!

Doar in romania poti vedea asa ceva !...un R12 care zace in (cuvant urat) , ca sa-l ploaie in motor inca vreo 10 ani ,pentru ca ca oligofrenul nu investeste 5 lei sa cumpere o foaie de nylon!

Si a aparut si pe forum undeva....si daca ma screm , il gasesc...da' numa' ma inervez mai tare...

Asa au fost taiate si vandute toate aburoasele din depourile din Romania, asa s-au dus la fier vechi toate automobilele, avioanele, si putinele bucatzele de istorie care au mai ajuns pe meleagurile astea!

...nu are rost sa mai vorbim de inginerie , de cultura....acum e in mare voga RIP-uitul la MJ...

Tuturor babuinilor ,scobitorilor in nas, si oligofrenilor din tara asta (unde au ajuns o majoritate covarsitoare) le doresc mancarimi insuportabile in kur si maini scurte sa nu se poate scarpina, pana la sfarsitul vietilor lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant si valoros link-ul!

Daca tot ai adus vorba de aburoase,deschid si eu gura. La Remat Bistrita este de multa vreme o locomotiva(poate nu ii lasa nici pe ei sufletul sa o taie-o stiu acolo de vreo zece ani).M-am tot gandit ca vreun englez nebun ar salva-o,la noi neavand cine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant si valoros link-ul!

....am salivat si lacrimat o vreme...pana am dat de asta: http://www.eurooldtimers.com/eng/inzerat/1...-year-1941.html !...si m-am inervat!

Mai elocvent de atat nu se poate!Conditia motoarelor vechi din Cehia, si oligofrenii din Romania care stiu ei ca ,ce au acasa in cotetul de porci e vechi, si musai trebuie sa fie valoros si se poate vinde pe o multime de euro la ceva fraier!

Doar in romania poti vedea asa ceva !...un R12 care zace in (cuvant urat) , ca sa-l ploaie in motor inca vreo 10 ani ,pentru ca ca oligofrenul nu investeste 5 lei sa cumpere o foaie de nylon!

Si a aparut si pe forum undeva....si daca ma screm , il gasesc...da' numa' ma inervez mai tare...

Asa au fost taiate si vandute toate aburoasele din depourile din Romania, asa s-au dus la fier vechi toate automobilele, avioanele, si putinele bucatzele de istorie care au mai ajuns pe meleagurile astea!

...nu are rost sa mai vorbim de inginerie , de cultura....acum e in mare voga RIP-uitul la MJ...

Tuturor babuinilor ,scobitorilor in nas, si oligofrenilor din tara asta (unde au ajuns o majoritate covarsitoare) le doresc mancarimi insuportabile in kur si maini scurte sa nu se poate scarpina, pana la sfarsitul vietilor lor!

 

 

Gresesti Drobu.Cel care vinde R12 stie ce vinde f. bine, cumpara ieftin si da f scump. Si cam asta e povestea lui, e userul summer de pe pro-bike. Are si acolo anunturi de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa va fie de folos, in Cehia sunt cate targuri foarte interesante, trebuie sa recunoasc ca ma oftic cumplit pentru ca 80% din piese sunt pt motociclete.

 

 

 

1) http://www.oldtimer.cz/VeteranBazar/swap.asp

 

2) Cel mai mare cica e la Kladno, n-am fost si nici pe net n-am gasit nimic informatia suna cam asa " Saturdays 8.8., and 3.10. 2009 the place is on the road from Kladno to VelkĂĄ DobrĂĄ, started at 7 a.m., it is possible parking since Friday."

 

3) Mai e un targ de doua ori pe an la Brno, 3 octombrie http://www.motortechna.cz/indexgb.html

 

Cand pun Aero-ul pe roti te dau eu berea, te astept pe la garaj, saptamana viitoare sper sa se intample evenimentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...