Sari la conținut

probleme cu v-stromul


Postări Recomandate

salut baietzi.....azi m-am intors de la Giurgiu pe ploaie torentziala....ceva baltzi mai mari dar in rest conditzii normale de ploaie.....problema cu v-stromul a fost in felul urmator (ceea ce m-a facut sa ma simt profund dezamagit):dupa vreo 30 de km a inceput sa nu mai traga si sa nu mai accelereze,la un moment dat cand am dat treapta inferioara sa oprit motorul.(sa mai oprit inca odata cand am scos o pe liber)....dupa vreo 30 de minute de stat in benzinarie si-a revenit.....l-am sunat pe unul din "colegii" vestromist (si pe aceasta cale ii multumesc) si mi-a spus ca exista posibilitatea sa se ude bujia (oare e normal ca la o motocicleta noua sa se in tample asa ceva???si unde mai pui ca e si touring)

dupa alti 5 km iar a inceput sa se "balbaie" dar de aceasta data si-a revenit in mers si destul de repede.....

daca ma poate informa cineva care sunt cauzele acestui fenomen ii multumesc frumos anticipat

cu respect.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e cunoscuta la motorul de pe sv 650,care e si pe v-stromul tau pt ca la o ploaie mai serioasa intra apa la bujia cilindrului din fata si merge intr-un piston..problema se remediaza cu un fel de aparatoare artizanala...

 

eu nu am avut probleme pana acum,si tocmai ce m-am intors dupa 4 ore de mers incontinuu pe ploaia puternica..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema e cunoscuta la motorul de pe sv 650,care e si pe v-stromul tau pt ca la o ploaie mai serioasa intra apa la bujia cilindrului din fata si merge intr-un piston..problema se remediaza cu un fel de aparatoare artizanala...

 

eu nu am avut probleme pana acum,si tocmai ce m-am intors dupa 4 ore de mers incontinuu pe ploaia puternica..

Am suflat canalele de scurgere a apei de la pistonul din fatza cu compresorul de aer....se pare ca cel din partea dreapta a prins ceva mizerie (ca doar de...suntem in Romanica) si se infundase scurgerea,implicit colectase mai multa apa decat a putut elimina acel canal.....sper sa fi rezolvat problema (macar pentru moment....)Chestia e ca dupa ce am lasat-o 10 min (probabil timp in care sa mai evaporat din apa) a mers normal....Iti m ultumesc pentru sfat si iti doresc multi km fara incidente si asfalt uscat

Cu respect..... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...