Sari la conținut

faza scurta far separat faza lunga


Postări Recomandate

AM NEVOIEDE AJUTOR.AM UN GSXR 750 DIN 2000 SI AM FAR DUBLU CU DOUA BECURI.UNUL PT FAZA SCURTA UNUL PT LUNGA. AS DORII SA STIU DACA SE POATE MODIFICA CUMVA SA AM FAZA SCURTA SI LUNGA PE AMBELE BECURI (FARURI) SCUZE DACA M AM EXPRIMAT NEPROFESIONAL DAR SPER CA CUNOSCATORII VOR INTELEGE.VA MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu

nu poti sa faci asa ceva deoarece NU poti baga bec de H4 in locul celui de H7 si respectiv H1

ca instalatie electrica tragi 2 fire si e gata

daca nu iti plac cum bat incearca si regleazale<sigur sunt dereglate><sau ai chinezarii de becuri>

eu unul am xenon pe faza scurta si bec normal pe lunga<philips normal , nu albastrui sau mai stiu io ce>

si oglinzile faruli sunt concepute pt cele 2 modele de bec iar daca bagi H4<cel cu 2 faze>o sa vezi ca nu-ti mai bate farul deloc

concluzia; becuri bune si reglat bine farul<nu incerca alceva ca o sa-l strici :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca baiatul a vrut sa zica ca are faza scurta pe un far si lunga pe celalalt si ar vrea ca atunci cand aprinde lunga (de exemplu) sa ramana si scurta aprinsa in acelasi timp (adica ambele faruri, stanga/dreapta aprinse).

Am inteles eu aiurea, altceva decat trebuia ? :laugh:

Si eu as vrea sa fac acelasi lucru la motorul meu (alt model) si de asta sunt interesat de aceeasi problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu

nu poti sa faci asa ceva deoarece NU poti baga bec de H4 in locul celui de H7 si respectiv H1

 

oglinzile farului sunt concepute pt cele 2 modele de bec iar daca bagi H4<cel cu 2 faze>o sa vezi ca nu-ti mai bate farul deloc

concluzia; becuri bune si reglat bine farul<nu incerca alceva ca o sa-l strici :laugh:

 

 

Am facut eu probe la a mea cu bec cu 2 faze pe lunga (am H7 si am bagat H4 de proba), e mizerie, nu se mai vede bine faza lunga, se duce lumina aiurea, nu merita.

Vezi ca sunt scheme si poze pe net la diverse motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da 2 mufe cu 3 fire si 2 becuri cu faza lunga si faza scurta si atentie

spor la lucru

MERSII ESTI SINGURUL CARE A INTELES CE VREAU CRED

 

nu

nu poti sa faci asa ceva deoarece NU poti baga bec de H4 in locul celui de H7 si respectiv H1

ca instalatie electrica tragi 2 fire si e gata

daca nu iti plac cum bat incearca si regleazale<sigur sunt dereglate><sau ai chinezarii de becuri>

eu unul am xenon pe faza scurta si bec normal pe lunga<philips normal , nu albastrui sau mai stiu io ce>

si oglinzile faruli sunt concepute pt cele 2 modele de bec iar daca bagi H4<cel cu 2 faze>o sa vezi ca nu-ti mai bate farul deloc

concluzia; becuri bune si reglat bine farul<nu incerca alceva ca o sa-l strici :laugh:

AI DREPTATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca baiatul a vrut sa zica ca are faza scurta pe un far si lunga pe celalalt si ar vrea ca atunci cand aprinde lunga (de exemplu) sa ramana si scurta aprinsa in acelasi timp (adica ambele faruri, stanga/dreapta aprinse).

Am inteles eu aiurea, altceva decat trebuia ? :D

Si eu as vrea sa fac acelasi lucru la motorul meu (alt model) si de asta sunt interesat de aceeasi problema...

da-mi un pm cu problema ta si pot sa te ajut

baiatul vrea doar sa-i stea ambele faruri aprinse la faza scurta si ambele la faza lunga

la tine trebuie doar o dioda pusa in sistem si-ti va ramane aprinsa si faza scurta cand dai faza lunga

<acu nu stiu cum iti face fata instalatia de incarcare ca nu degeaba a fost proiectata asa, dar asta e alta problema> :laugh: :laugh: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi un pm cu problema ta si pot sa te ajut

baiatul vrea doar sa-i stea ambele faruri aprinse la faza scurta si ambele la faza lunga

la tine trebuie doar o dioda pusa in sistem si-ti va ramane aprinsa si faza scurta cand dai faza lunga

<acu nu stiu cum iti face fata instalatia de incarcare ca nu degeaba a fost proiectata asa, dar asta e alta problema> :bounce: :rock: :moto:

DA VREAU FAZA SCURTA SI LUNGA PE AMBELE FARURI

post-27571-1247836376_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA VREAU FAZA SCURTA SI LUNGA PE AMBELE FARURI

ca sa ai faza scurta si lunga in ambele faruri, nu poti decat daca iti montezi H4 - asta ii singuru tip de soclu care are aman2 fazele; ori, tu daca ai acum h1 sau h7 sau h83742932473240328432, ti-a explicat cineva mai sus ca nu se mai vede bine daca bagi alt bec decat ce a fost proiectat pentru farul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...