Sari la conținut

Comparatie YAMAHA WR400, WR400F si WR426F


Postări Recomandate

Salutare tuturor din nou

 

Daca ar fi sa aleg intre cele 3 modele, care ar fi cel mai bun? Ce inseamna F-ul acela la sfarsit si care este diferenta intre 400 si 426? Cine se pricepe la aceste modele de la yama, il rog sa faca o caracterizare fiecarui model in parte si sa imi recomande unul dintre ele avand in vedere raportul pret/fiabilitate/putere. Va sunt recunoscator.

 

MULTUMESC ANTICIPAT TUTUROR

Asphalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Performantele sunt in ordinea (crescatoare) din titlu.....

 

Despre 426 se spune ca este foarte agresiv si este recomandat "cunoscatorilor".... si din cate stiu eu are 5 supape fata de 400 care are doar 4.

 

Piese de 426 se gasesc ceva mai greu pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre 426 se spune ca este foarte agresiv si este recomandat "cunoscatorilor".... si din cate stiu eu are 5 supape fata de 400 care are doar 4.

 

Piese de 426 se gasesc ceva mai greu pe piata.

 

 

sal. aici gresesti umpik... si 400-le are tot 5 supape(3 pe admisie 2 pe evacuare), de altfel credca toate modelele 4t de la yamaha au 5 supape. ( de cross. yzf,wrf)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Performantele sunt in ordinea (crescatoare) din titlu.....

 

Despre 426 se spune ca este foarte agresiv si este recomandat "cunoscatorilor".... si din cate stiu eu are 5 supape fata de 400 care are doar 4.

 

Piese de 426 se gasesc ceva mai greu pe piata.

 

 

gresesti cum si crow a mai zis asta...piesele sa gasesc la fel pt toate! sunt motoare aproape identice! difera doar cmc tot ce tine de ambielaj ambreiaj si distributie este IDENTICA :lol: deci doar dimensiunea cilindrului difera...

ce pot sa zic ce gasesti tu mai avantajos aia e mai bun ...intretinerea este identica .. fiabilitatea la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

fiind atat de asemanatoare wr 400 f si 426 f aveti idee careva daca se potrivesc rotile SM de la 400 pe un 426 f ?

 

stiu ca se pot face modificari insa as vrea sa stiu daca nu cumva pica la fix .

multumesc de raspuns .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee care plasticuri, de la ce modele, se potrivesc pe WR400? (WR426 / YZF400 / etc.) - scuze celui care a inceput topicul, dar nu ammai deschis un topic separat pt asta...

Editat de Daaaaan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...