Sari la conținut

Help Cu Ijaura


amimagz
 Share

Postări Recomandate

am si eu un IJ Jupiter5.. pb este in felul urmator... anul trecut s-a spart capacul de la ambielaj (unul din ele)... toate bune si frumoase pana acum... am luat un capac nou cu tot cu semerin (sau simering, cum preferati).. si mai frumos, nu??

acum apare pb.. motorul e facut puzzle... si n-am nici cea mai vaga idee de cum sa-l pun la loc.. ideea e ca l-am lasat la un preten care l-a desfacut si nu l-a mai pus la loc si as vrea sa-l "leg" la loc... ca vb aceea.... a venit vremea aia de mult dorita...

cer si eu ajutorul vostru (al celor care va pricepeti) sa ma ajutati sa-l fac intreg cum era el odinioara...

imi spuneti cat ma costa si vb... nu e o pb...

eu sunt din Buc... nr tel. 0765.509.270... bineinteles ca puteti da un bip de pe cosmote si sun imediat (destul de repede avand in vedere ca sunt oarecum 'legat' de job)...

mail... amimagz@yahoo.com

plssss... help!!!

pe langa toate astea, as vrea sa si modific ceva pe la el.. adik, sha, ghidon (ceva gen T-Bar), aripi, comenzi avansate, si alte etc-uri d-astea...

 

pb nr. 2 este ca intru destul de rar pe net... in special pe forum... asa ca va rog sa dati reply pe mail... sau bip (beep)... whatever...

 

10X!!!

 

 

asfalt extra uscat si fara ulei varsat... (stiu, inca un vis)

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Pe data de 3 iunie cred ca vin eu sa-i dam de cap. eu nu sunt din bucuresti dar tre sa vin in sesiune sa-mi dau examenele si ajung si pe la tine. uite adresa mea de mess este tiby_moto sau nr de tel: 0724101378 dar mai bine vb pe mess ca am probleme cu tel-ul si nu pot sa vb mereu. Astept un raspuns aici. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe data de 3 iunie cred ca vin eu sa-i dam de cap. eu nu sunt din bucuresti dar tre sa vin in sesiune sa-mi dau examenele si ajung si pe la tine. uite adresa mea de mess este tiby_moto sau nr de tel: 0724101378 dar mai bine vb pe mess ca am probleme cu tel-ul si nu pot sa vb mereu. Astept un raspuns aici. bafta

daca nu eshti meseriash ala nu-l mai pui la loc.nu ca sa te descurajez dar jupiterul e al dreacu! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un jupiter 3 de vreo 4 ani, cu toate ca nu sunt mare de varsta (20 de ani) dar il cunosc de la bujii pana la ultima saiba si nu cred ca e vreo diferenta intre ele. eu te-am intrebat daca vrei nu am zis ca vin eu neaparat, oricum stai linistit ca nu iti iau nici un ban pt ca ar fi placerea mea asta. daca ai gasit pe altcineva nu e nici o problema, eu m-am oferit doar sa te ajut. Multa bafta!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un jupiter 3 de vreo 4 ani, cu toate ca nu sunt mare de varsta (20 de ani) dar il cunosc de la bujii pana la ultima saiba si nu cred ca e vreo diferenta intre ele. eu te-am intrebat daca vrei nu am zis ca vin eu neaparat, oricum stai linistit ca nu iti iau nici un ban pt ca ar fi placerea mea asta. daca ai gasit pe altcineva nu e nici o problema, eu m-am oferit doar sa te ajut. Multa bafta!!! ;)

 

 

sorry, dar nu am mai intrat demult pe forum// stau prost cu accesul la internet// o sa te sun ca sa vb// nu e nici o pb// sincer nici nu ma mai asteptam sa primesc vreun raspuns//

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ok... motorul este al meu.... dar............. am mai scris odata de la un amic de pe userul lui, altadata de la un calc public fara sa-mi dau seama ca era logat altcineva.... whatever...

 

@tiby_00: am incercat sa te sun, dar nu am reusit// de fiecare data abonatul....... sorry, dar pe net nu prea am eu cum sa intru.. :-((

 

ideea este ca inca nu am montat motorul acela, imi prind in continuare urechile pe acolo, dar sper ca voi reusi la un moment dat... orice ajutor este binevenit.. puteti folosi nr de Connex (0726.378.688) ca la ala de Cosmote am spart ecranul.. :banana:

 

ca sa nu mai creez pb aiurea celor care vor sa ma ajute, ideal ar fi sa fie din buc, pt ca si eu am un program destul de tampit la munca si nu stiu niciodata cum lucrez intr-o anumita saptamana, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...