Sari la conținut

Maxi-scooters Romania


bassu86
 Share

Postări Recomandate

Salut

 

Am si eu,o intrebare pt. posesorii de maxi-uri...Vreau sa-mi iau si eu,asa ceva.Vad ca exista un vanzator, in Nadlac,parca,si care tot aduce din astea.Si-s la pretz,cam la jumatate,fatza de mobile.de. De exemplu,am vazut acu' cateva zile,ca vindea un Aprilia Atlantic 500,cu 12000 km la bord,in stare impecabila (cum parea-n poze),si-l dadea cu 1650 euro.Cam suspect,nu?...As zice ca-i kilometrajul "aranjat"...Mai acu' vreo luna,avea si niste poze,cu curtea casei/firmei,plina cu maxi-uri.Stiti ceva, despre nenea asta? A cumparat careva,de la el?

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 501
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am auzit de el! A fost concurentul meu la un momendat cand am vandut Burgmanul! La ceas sunt umblate 100% dar nu de el! Asa se gasesc in afara ! Si al meu avea 20000 dar nu eram sigur de ei! Acum nici ne e important! Daca merge si domnul Vittore e multumit de el eu sunt multumit!

Omul e ok ! Stiu ca un potential client de al meu ma compara cu omul din arad ( era in contact cu el telefonic si parea ok).

Deci cel mai bine te duci, verifici, si daca are acte, iti place, il iei! Nu?

 

Cu kymco al meu yup 250 cand te dai? Poate iti place!

Editat de Fanel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca e activitate pe aici..dar pe maxiscooter nu prea...nu va place forumul?

Mesaj completat

Am si eu nevoie de ajutorul vostru.

Am nevoie de un logo pt site..aveti ceva idei ..sau propuneri?

 

Dupa ce se va hotara logo-ul site-ului....voi distribuii si stikere..pt cei care doresc.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de el! A fost concurentul meu la un momendat cand am vandut Burgmanul! La ceas sunt umblate 100% dar nu de el! Asa se gasesc in afara ! Si al meu avea 20000 dar nu eram sigur de ei! Acum nici ne e important! Daca merge si domnul Vittore e multumit de el eu sunt multumit!

Omul e ok ! Stiu ca un potential client de al meu ma compara cu omul din arad ( era in contact cu el telefonic si parea ok).

Deci cel mai bine te duci, verifici, si daca are acte, iti place, il iei! Nu?

 

Cu kymco al meu yup 250 cand te dai? Poate iti place!

 

Daca nu ti-e greu,treci pe la mine,sa-l vad...Am motoreta stricata,si cam sunt pieton,deocamdata.De fapt, daca mi-aduc eu bine aminte,parca am mai discutat de el,acu' ceva vreme,la Arc...Mersi oricum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daia zic .

Tin minte ca ti-ai manifestat intentia sa te plimbi cu el, dar nu s-a materializat !

Te sun azi sa vad pe unde sunt si eu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...am si eu maxi scuter..dak e unu :cheers: honda pantheon 125cc 2T. Pun niste poze sa vedeti cum arata!

faina honda...initial si eu vroiam sa-mi iau modelul asta..foarte faina

si vad ca tu ai avut grija de ea..cati mai multi km fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cineva interesat de o plimbarica mai lunga duminica ? Pana acum sunt eu cu o Gilera de 210cmc si un amic cu un Hornet de 600 (am facut impreuna multe mii de km de plimbari :) ).

Traseul ar fi ceva gen Bucuresti > Barajul de la Siriu > Brasov > intoarcere in Bucuresti pe Cheia , aproximativ 5-600km. Plecare undeva la 8-9 dimineata din Bucale.

Daca va tenteaza spuneti si vorbim cum ne intalnim. Nu cerem decat capul pe umeri, fara teribilisti si piloti kamikaze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

AM si eu un Yamaha Majesty 250 din 2001.

Stiti cumva de unde sa iau un manual de reparatii pentru el?

Sau poate are cineva si ma ajuta si pe mine...

in cel mai scurt timp(2-3 zile) voi avea toate manualele de srvice pt aproape orice maxiscooter.asa cine are nevoie sa ma treaca in lista lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, noua mea achizitie este un Yamaha Majesty de 250 (demult visam la el), asa ca abia astept sa facem o plimbare.

Felicitari pt noua achizitie..cati mai multi kilometrii fara accidente sau incidente.

 

CEva poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa pun si ceva poze, dar mai intai vreau sa le micsorez ca sunt prea mari...........l-am luat din Targu Mures si am venit pe el pana in Bucuresti. Drumul a fost nemaipomenit, serpentine, curbe....mai putin centura Ploiesti-ului care lasa de dorit (momentan) si frigul care l-am indurat pe la munte.

Azi i-am schimbat uleiul si i-am facut ITP-ul....am prins promotia la Sama Service....foarte de treaba inginerul de acolo.

Revin mai incolo cu ceva poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt marius: Il mai am! Merg mereu cu el in oras!

Cu motocicleta dc am mers o saptamana anu asta! Si 3 iesiri in afara!

Yup e super ok!

Am fost si la Portocala la o inspectie si a fost multumit de el! I-am schimbat doar uleiul de transmisie si am curatat filtrul de aer!

 

Success!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...