Sari la conținut

Intrebare pentru posesori de hayabusa 2008..


TNG
 Share

Postări Recomandate

Salut,sunt un nou posesor de Hayabusa 2008 si am o mica "problema"si as vrea sa stiu daca ati remarcat-o si voi sau sunt eu prea exigent.

Este vorba de cuplarea vitezelor, sau mai bine zis jocul unei trepte de viteza intre decelerare si accelerare. Se maifesta la fel ca si atunci cind cuplajele elastice de la pinionul spate sunt uzate ,sau atunci cind ai lantul foarte slab.Este cam acelasi sentiment.

Se manifesta in toate vitezele mai evident in mersul subturat.Din ce am reusit sa aflu,intrebind pe diversi cunoscatori,cit si din propria experienta am descoperit ca "vina" este a noului ambreiaj montat pe noua hayabusa.Nu stiu daca este un inpediment dar cel putin pe mine ma supara putin,mai ales atunci cind motorul este foarte incins dupa ceva trafic in oras.

Daca cineva a remarcat acest lucru il rog sa posteze eventualele impresii, in felul acesta sa definesc daca a mea are o problema sau problema sunt chiar eu .......

 

Multumesc anticipat,cu respect TNG!

Mesaj completat

http://www.busanation.com/forum/showthread.php?t=4282

 

Se pare ca nu sunt singurul nebun care crede asta.....

Mesaj completat

O oarecare rezolvare.....

post-15340-1248610282_thumb.jpg

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...