Sari la conținut

tura soft enduro


Xomin
 Share

Postări Recomandate

cine ma poate ajuta cu un traseu soft enduro pentru uichend? momentan sunt in pana de idei

 

ma intereseaza un traseu forestier/drum comunal destul de lung incat sa merg cam 5-6 ore/zi si sa nu fie la mai mult de 300 km departare de bucuresti

 

traseul sa fie accesibil cu o vaca de 350kg (cu tot cu accesorii :angry:) si cu anvelope m. tourance

 

prima optiune in caz ca nu are nimeni o idee mai buna este transalpina - insa as prefera ceva nou

ar mai fi si prin dobrogea stiu ca am vazut un traseu de genul asta acum un an thinking-022.gif

 

de cazare nu se pune problema, am cort

 

orice sugestie e bine venita chiar incurajata respect-051.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine ma poate ajuta cu un traseu soft enduro pentru uichend? momentan sunt in pana de idei

 

ma intereseaza un traseu forestier/drum comunal destul de lung incat sa merg cam 5-6 ore/zi si sa nu fie la mai mult de 300 km departare de bucuresti

 

traseul sa fie accesibil cu o vaca de 350kg (cu tot cu accesorii :cheers:) si cu anvelope m. tourance

 

prima optiune in caz ca nu are nimeni o idee mai buna este transalpina - insa as prefera ceva nou

ar mai fi si prin dobrogea stiu ca am vazut un traseu de genul asta acum un an thinking-022.gif

 

de cazare nu se pune problema, am cort

 

orice sugestie e bine venita chiar incurajata respect-051.gif

 

pai uzunu, ca el are idei de trasee d-astea dubioase. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fagaras?

Pe urmele lor./index.php?...c=381205&hl=

(traseul ala cu verde as vrea si eu sa-l fac weekend-ul asta)

 

Recunosc ca poate nu e chiar soft....pe alocuri...

Si in ...nia mea visez si la o tura pe Moldoveanu per pedes din locul de unde nu mai poti cu

mobra .

Gobi

post-15386-1248762540.jpg

Editat de svgobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fagaras?

Pe urmele lor./index.php?...c=381205&hl=

(traseul ala cu verde as vrea si eu sa-l fac weekend-ul asta)

 

Recunosc ca poate nu e chiar soft....pe alocuri...

Si in ...nia mea visez si la o tura pe Moldoveanu per pedes din locul de unde nu mai poti cu

mobra .

Gobi

 

linkul tau nu e complet !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...=381205&hl=

Mai am de invatat .

Totusi entuziasmul mi-a mai scazut din cauza prognozei meteo.

Gobi

 

frumoasa tura din fagaras insa trebuie sa mai strang info. ca sa o iau pe forestierele alea, nu vreau sa fac cale intoarsa prin fundaturi - asa ca pentru uichendul asta 90% raman pe dobrogea enisala etc am gasit un topic mai vechi aici

 

PS. cu amabilitatea lui "Vulturul Cu Dinti" am vazut dvdul Dual Sport Riding Techniques si abia astept sa ajung in dobrogea, sa fac o baie de praf ziua si seara o balaceala in mare happy-026.gif

 

Mesaj completat

un adevarat blestem cu vaca pe enduro prin dobrogea dupa ploaie bike-037.gif

am mers prin namol pana la glezne, m-a aruncat de doua ori in viteza 1a si tot asa ... pana nu iese soarele eu pe acolo nu mai calc

 

7899632_759aad4b73_b.jpg

 

7899636_c696df8563_b.jpg

 

7899635_c80f7fe942_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ops! ...parca ziceai "soft enduro"! :huh:

 

haide ca se ia la spalat, pisi :rolleyes: ...mie mi-ar creste inima in piept sa trec de astfel de tura. ma rog, la figurat vorbesc acuma, la modul imaginar adica... noroi imi trebuie mie!? :huh:

 

mai ai poze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ops! ...parca ziceai "soft enduro"! :lol:

 

haide ca se ia la spalat, pisi :rolleyes: ...mie mi-ar creste inima in piept sa trec de astfel de tura. ma rog, la figurat vorbesc acuma, la modul imaginar adica... noroi imi trebuie mie!? :huh:

 

mai ai poze?

 

si eu am crezut ca o sa fie soft enduro, insa era pamantul mlastinos de la o ploaie mai veche :D

 

poze din timpul "petreceri" nu am pentru ca eram prea nervos cu ridicatul mobrei de pe jos :huh:

 

insa mai am din vama veche de la festivalul folk you, unde am ajuns seara:

 

7905044_5ed7621242_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hihihihi! te-ai dat cu hippiotii acuma!.. :huh:

:rolleyes:

 

folkisti, te rog ... si contrar aparentelor astia sunt mai violenti decat roacheri unhappy-049.gif

 

apropa, in vama de cand cu pista de biciclete, vama (graniceri) s-au mutat mai spre sud (adica poti campa intr-o zona mai linistita :huh:)

acum mi-am pus cortul direct pe buncarul unde stateau granicerii :lol:

 

3788779226_bb9e405156_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folkisti, te rog ... si contrar aparentelor astia sunt mai violenti decat roacheri unhappy-049.gif

 

apropa, in vama de cand cu pista de biciclete, vama (graniceri) s-au mutat mai spre sud (adica poti campa intr-o zona mai linistita :huh:)

acum mi-am pus cortul direct pe buncarul unde stateau granicerii :huh:

 

3788779226_bb9e405156_b.jpg

 

* si pepenele, pepenele unde l-ai ascuns? ...a fost bun? sper ca nu l-ai tinut in soare :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...