Sari la conținut

Nipru Intr-un Piston!


Vizitator DARK-RIDER-82
 Share

Postări Recomandate

Daca nu s-a gripat si ti-ai dat seama la timp atunci chiar nu are nimic. S daca s-a gripat iarasi nu inseamna cedare. Pentru un (cuvant urat) de garnitura te disperi acu ca ai apucat si tu sa te plimbi cu ea...

Fa una groasa din pluta, e cea mai buna pentru Nipru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a apucat sa se gripeze, degresat, silicon rosu, oloi, si pedala.Daca s-a gripat , poate tre' numa un rind nou de cuzineti, doua zile negru pe maini si gata!

Dark Rider baci, 2(doi) ani m-am chinuit pe linga ciors (trei se fac anul asta in octombrie) cu : pistoane , segmenti, camasuiala, pompa de ulei ,separator de ulei, arbore crapat , volanta eliberata, cuzineti prastie, qiulase prohab,( supape gripate , urme de topire la qiulase....), transmisie varza prinsa cu suduri, carburi prohab, prezoane smulse din bloc, instalatie electrica topita, baterie care a explodat, alternator rupt si sudat, telescoape slobode cu arcuri rupte........si abia anul asta , acuma de pasti , am ajuns la un liman.SI A MERITAT!

Asa ca bea 2 beri si apuca-te de mocoÂşit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a apucat sa se gripeze, degresat, silicon rosu, oloi, si pedala.Daca s-a gripat , poate tre' numa un rind nou de cuzineti, doua zile negru pe maini si gata!

Dark Rider baci, 2(doi) ani m-am chinuit pe linga ciors (trei se fac anul asta in octombrie) cu : pistoane , segmenti, camasuiala, pompa de ulei ,separator de ulei, arbore crapat , volanta eliberata, cuzineti prastie, qiulase prohab,( supape gripate , urme de topire la qiulase....), transmisie varza prinsa cu suduri, carburi prohab, prezoane smulse din bloc, instalatie electrica topita, baterie care a explodat, alternator rupt si sudat, telescoape slobode cu arcuri rupte........si abia anul asta , acuma de pasti , am ajuns la un liman.SI A MERITAT!

Asa ca bea 2 beri si apuca-te de mocoÂşit!

 

:) :) :crack: mai am putin si dau anunt ca vand nipru!!!!!! daca ma gandesc ce am de facut la motorul meu mi se face rau. plus ca nu prea am auzit un nipru care sa nu sune de parca ar macina porumb/pinioane! cred ca am sa-i pun un motor de M...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :crack: :baldy: mai am putin si dau anunt ca vand nipru!!!!!! daca ma gandesc ce am de facut la motorul meu mi se face rau. plus ca nu prea am auzit un nipru care sa nu sune de parca ar macina porumb/pinioane! cred ca am sa-i pun un motor de M...

fiecare macinatoare cu soundul sau.... :baldy:

PS

am uitat de cadru, dupa ce sau inlocuit toti rulmentii si s-au refacut telescoapele si directia , s-a constatat ca pentru CTC-ul sovietic o dezaliniere de 2cm intre roti este 'mezelic'.Oricum erea cu atas , si la atas nu conteaza.Dar la solo , instabilitatea da niste senzatii... :)

apropos cam care este tehnologia pentru realiniera cadrului?Am auzit de cineva care l-a tras cu un pod rulant....!

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...