Sari la conținut

hai in Delta !


Stiff Rider
 Share

Postări Recomandate

pai plecam din buc cam pe 19 august pana la tulcea, apoi spre chilia veche si de acolo mai vedem, avem ambarcatiune proprie, vreau sa nu fie ceva extrem, sa nu ne aventuram pe off prea puternic, o sa avem ceva bagaje, vreau sa fie frumos nu greu ... o sa coboram spre sud, sa vedem pamantul nou, sa facem si ceva plaja, sa adunam scoici, sa pescuim, vreau sa apropii totul de o senzatie de vis frumos :laugh:

Editat de stifferu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez sa ajung in delta de ceva vreme. N-am reusit pana acum. Daca nu e vorba de ceva prea off-road, m-as baga si eu. Desi inca nu mi-e clar daca o sa fiu liber in w-e ala.

Da ceva detalii de tipul traseului. Se poate merge si cu o vacutza de 200 de kile cu cauciucuri de strada ? Cu suspensiile ma descurc, iar ceva experienta de off-road cu ea am. Doar sa nu o bag in nisip sau sa fie nevoie sa o luam pe sus sa o trecem peste vreun obstacol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu visez sa ajung in delta de ceva vreme. N-am reusit pana acum. Daca nu e vorba de ceva prea off-road, m-as baga si eu. Desi inca nu mi-e clar daca o sa fiu liber in w-e ala.

Da ceva detalii de tipul traseului. Se poate merge si cu o vacutza de 200 de kile cu cauciucuri de strada ? Cu suspensiile ma descurc, iar ceva experienta de off-road cu ea am. Doar sa nu o bag in nisip sau sa fie nevoie sa o luam pe sus sa o trecem peste vreun obstacol...

 

 

nu e doar de WE, noi vrem sa stam mai mult, daca vrei sa stai si tu mai mult, nu o sa fie traseu greu, mergem si cu bac si pe drumuri de caruta, n-o sa fie foarte rau, daca o sa ploua o sa fie cava alunecos, si eu incerc sa evit nisipul cat o sa fie posibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e doar de WE, noi vrem sa stam mai mult, daca vrei sa stai si tu mai mult, nu o sa fie traseu greu, mergem si cu bac si pe drumuri de caruta, n-o sa fie foarte rau, daca o sa ploua o sa fie cava alunecos, si eu incerc sa evit nisipul cat o sa fie posibil

Atata timp cat o sa fie cine sa ma ajute sa o ridic de pe jos, ma bag si pe portiuni mai dificile. ;)

 

Sunt sanse foarte mari sa ma bag si eu. Si sunt disponibil si eu pt mai multe zile, nu numai pe w-e. Cel tarziu la inceputul saptamanii viitoare o sa dau un raspuns sigur.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat o sa fie cine sa ma ajute sa o ridic de pe jos, ma bag si pe portiuni mai dificile. ;)

 

Sunt sanse foarte mari sa ma bag si eu. Si sunt disponibil si eu pt mai multe zile, nu numai pe w-e. Cel tarziu la inceputul saptamanii viitoare o sa dau un raspuns sigur.

 

 

ar fi foarte frumos daca ai veni !

Mesaj completat

a fost foarte frumos dar si greu pozele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

super faina tura!

poti sa-mi spui mai exact ce traseu ai avut? Cat a costat transportul pe apa? Pesti erau in zona aia? :D

 

am fost anul trecut TL-Chilia veche cu transalpul, si a fost super, am stat la singura pensiune din Chilia veche, si am si pescuit 2 zile.

Anul asta am fost TL-gorgova (parca, ultima localitate pe drum de pamant pe bratul Sulina) si am campat la intrare in sat la un nene cu pensiune, foarte fain si aici. AM pescuti si aici, dar era inceput de sezon si stiuca nu a tras deloc.. nu avea chef de nalucile noastre ca era apa plina de puiet. si era si mult bradis.

 

Ti-am vazut ieri motorul la Auchan, f frumos pt anii lui. Ce parbriz ai? Face fata distractiei la 100kmh?

 

Salut,

Dani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...