Sari la conținut

de unde: baterie nou BMW f650 din '94


Postări Recomandate

Salutare. Mi-a murit bateria de la Bmw. De unde cumpar si eu una mai ieftina. Nu vreau sa ma duc la Bavaria si sa las acolo tot salariu. Am fost la Kawa motors (mare greseala) si dupa cam 15 minut mi-au spus ca au, la cam 4 milioane si ceva, si ar veni in cateva zile, dar defapt nu au. Nu am inteles si am plecat.

Am vb cu un alt posesor de bmw, acelasi model, si mi-a zis ca ar fi si baterii romanesti , gen Rombat, la un pret sub 1 milion. Pana una alta, unde gasesc si eu o baterie pentru al meu si sa nu dau chiar 100 de euroi. Ms anticipat!

 

ps: in Bucuresti sau in Buzau!

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut gasesti in bucuresti unbeva in spate la lizeanu depozit varta ieftine si ai si garantie cam 150 ron

nu stiu adresa sorri

 

cumva gama moto? e , pe la lizeanu 15 radu si alexandru, daca de asta e vb

 

scuze, acum am citit atent. tu zici de un depozit varta. o sa caut si asta.ms mult.

Editat de UrsuPolar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca scotocesti pe aici,

 

 

/index.php?showforum=20

 

sunt mai multi baieti care adus Yuasa sau Exide, Bosch, Varta sau alti producatori de top, la preturi mai mici ca in magazine. Majoritatea sunt din Bucuresti.

 

Mult mai ieftine sunt cele de la Rombat: 12V 12Ah e cam 120 de lei, 12V 14 Ah - 140. Cea de 10Ah e cam 100 de lei

 

Cred că pt F650 ai nevoie de 12V12Ah (n am verificat, s-a putea sa ma insel)

 

În Carrefour se gasesc baterii Victor(is frantuzesti) la pret bun - 12V 12Ah la 180 de lei.

 

Uita-te în manualul de utilizare si vezi ce tip de baterie iti trebuie. Important e sa aiba acelasi amperaj si sa se potriveasca ca dimensiuni pe motorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...