Sari la conținut

Bujii


Postări Recomandate

Unde gasesc si eu in Ploiesti sau Bucuresti un magazin care sa vanda bujii ngk.Si ce alt model de bujie este aproape de br 10 eg (ca astea mi s-au stricat 2 in mai putin de 1000 km :goodposting: ).Daca se poate la magazine(daca stiti) sa dati adresa cat mai completa.

Multumesc!

Editat de Harnigan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca s-au dus 2 bujii in mai putin de 1000km cred ca ai ceva probleme cu carburatia sau sist de aprindere. BR10 EG sunt bujii reci "racing" destinate motoarelor 2t de turatii mari. Ce anume ti se intampla ? se ancraseaza bujia?

Bujii apropiate... B10EG ( fara rezistor) sau bujii mai calde in caz ca B10 nu ajunge la temperaturi suficiente pt autocuratire BR9EG BR8EG

 

Daca B10 EG ti-l arde probabil e carburata prea sarac si urmeaza o gaura in fundul pistonului

Editat de AlexM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

La noi la magazin poti gasi dar doar pe comanda si se onoreaza in aceiasi zi daca este data comanda dimineata.

Da-mi un nr de tel si tipul de bujie pe care il vrei si ma interesez de pret.

Bafta

 

br6hix??? cat? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi la magazin poti gasi dar doar pe comanda si se onoreaza in aceiasi zi daca este data comanda dimineata.

Da-mi un nr de tel si tipul de bujie pe care il vrei si ma interesez de pret.

Bafta

 

Acum mi-am cumparat din alta parte,dar data viitoare apelez la voi :goodposting:

 

Ce anume ti se intampla ? se ancraseaza bujia?

 

Pai alea 2 au inceput sa dea scanteie aiurea.Ba dadea,ba nu ori dadea pe langa. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum mi-am cumparat din alta parte,dar data viitoare apelez la voi :goodposting:

Pai alea 2 au inceput sa dea scanteie aiurea.Ba dadea,ba nu ori dadea pe langa. :angryfire:

 

da fum negru cand o turezi aproape de roshu fara sa fie in viteza? daca da, verifica carburatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...