Sari la conținut

Se poate modifica pe carburator


Postări Recomandate

Salut tuturor, de curand am achizitionat un Sr 50 Ditech si sunt curios daca merita reparat (are lipsa injectorul) sau se poate modifica pe carburator sau mai este o varianta : parca potriveste perfect motorul de Suzuki Katana din 2000. Cel mai interesat sunt daca cineva a facut modificarea pe carburator.

Azi am incercat sa verific scanteia dar nu are, poate fi din cauza lipsei injectorului, ECU sa nu lase functionarea daca vede ceva in neregula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Salut tuturor, de curand am achizitionat un Sr 50 Ditech si sunt curios daca merita reparat (are lipsa injectorul) sau se poate modifica pe carburator sau mai este o varianta : parca potriveste perfect motorul de Suzuki Katana din 2000. Cel mai interesat sunt daca cineva a facut modificarea pe carburator.

Azi am incercat sa verific scanteia dar nu are, poate fi din cauza lipsei injectorului, ECU sa nu lase functionarea daca vede ceva in neregula.

 

Cred ca merge, asa scapi si de injectie. Pe injectie merge foarte frumos dar cand o apuca dracii e cam nasol, costa. Am un prieten ce detine un Scarabeo 50Ditech si deja s-a interesat daca merge pus carburator in eventualitatea ca va avea probleme cu injectia. Ar trebui sa mearga si la Sr 50.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-ar interesa daca cineva a facut deja treaba asta. Am gasit pe net filmulet cu Sr Ditech modificat dar nu stiu daca mai trebuie facut ceva inafara de montatul carburatorului si al circuitului de aer aferent. Poate trebuie pacalit Ecu deoarece acum nu da scanteie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...