Sari la conținut

Accident Serban Voda 182 colt cu Lanariei


RD 02 ALX
 Share

Postări Recomandate

sanatate si sa nu cazi la pace cu autorul

 

nu de altceva dar poate ii ramane in cap si il scapi si pe el (de un posibil dosar penal si constiinta incarcata) si pe altu care ajunge in aceeasi situatia ca tine si se termina mai prost

 

nu e vorba de rautate ci e vorba ca faci un bine chiar tuturor

In general nu le tin partea, dar arata-mi tu un conducator auto (nu din auzite) care a lovit un motorist, a fost iertat si dupaia l-a nenorocit pe altu...

 

Mersi :* xoxo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In general nu le tin partea, dar arata-mi tu un conducator auto (nu din auzite) care a lovit un motorist, a fost iertat si dupaia l-a nenorocit pe altu...

 

Mersi :* xoxo

 

daca e posibil se va intampla ca sa citez din legile lu murphy

 

 

am exagerat cu exemplul ca sa se inteleaga ce vreau sa zic mai bine, cat despre probabilitate chiar nu mi se pare asa imposibil ceea ce am zis...e o problema de statistica

 

acum fiecare face cum vrea normal... am dat doar un sfat nu din rautate (ca am si carnet auto) ci deoarece cu cat un eveniment creste in insemnatate cu atat e retinut mai mult in timp, implicit in cazul de fata legatura dintre eveniment neplacut-tambalau cu politia-bani si timp cheltuit-motoare ramane mai mult in mintea autorului accidentului...adica motoarele in trafic o sa fie mai prezente in mintea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e posibil se va intampla ca sa citez din legile lu murphy

 

 

am exagerat cu exemplul ca sa se inteleaga ce vreau sa zic mai bine, cat despre probabilitate chiar nu mi se pare asa imposibil ceea ce am zis...e o problema de statistica

 

acum fiecare face cum vrea normal... am dat doar un sfat nu din rautate (ca am si carnet auto) ci deoarece cu cat un eveniment creste in insemnatate cu atat e retinut mai mult in timp, implicit in cazul de fata legatura dintre eveniment neplacut-tambalau cu politia-bani si timp cheltuit-motoare ramane mai mult in mintea autorului accidentului...adica motoarele in trafic o sa fie mai prezente in mintea lui

in mod normal nu ar tr trebui iertat unu' ca asta dar la cati bani ti se mai dau inapoi d la asigurari la o dauna totala,la cat de mult poate sa dureze un proces daca se ajunge acolo, etc. .... :lol:

toate astea te cam forteaza sa cazi la o intelegere cu vinovatul, din pacate cam asa stau lucrurile pe la noi si nu cred ca se vor schimba curand.

bafta si multumesc tuturor celor care m-au ajutat chiar si cu un sfat sau o vorba buna.

asfalt uscat !

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...