Sari la conținut

Romanul Marcel Butuza In Raliul Optic 2000 (raliul Tunisiei)


Postări Recomandate

F tare frate. Era si pacat, la banii si la pregatirea lui sa nu se duca la de-astea.

Aveti idee cu ce motoreta se da? Ce modificari i-a facut?

 

asa trebuie sa te pregatesti daca vrei sa mergi la Dakar. Asta este prima etapa oficiala din 2006 dar a mai fost la 2 sesiuni de antrenamente in Africa. In plus urmeaza si un program de pregatire fizica

Anul acesta mai merge la 2 -3 concursuri prin Maroc si Dubai, parca....

Bravo lui si noroc la Dakar 2007!

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcel a avut un accident.

Si-a luxat umarul in urma unei cazaturi pline cu ghinion. La iesirea dintr-o curba, a lovita o piatra de pe drum si a cazut luxindu-si umarul pe pietrele de pe marginea drumului.

Ghinionul este cu atit mai mare cu cit in momentul accidentului ( 1 km inainte de punctul de alimentare) se afla pe un loc mai bun decit in ziua precedenta (locul 10)

 

Salut Zsolt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcel a avut un accident.

Si-a luxat umarul in urma unei cazaturi pline cu ghinion. La iesirea dintr-o curba, a lovita o piatra de pe drum si a cazut luxindu-si umarul pe pietrele de pe marginea drumului.

Ghinionul este cu atit mai mare cu cit in momentul accidentului ( 1 km inainte de punctul de alimentare) se afla pe un loc mai bun decit in ziua precedenta (locul 10)

 

Salut Zsolt

 

Vestea proasta - ca a cazut

Vestea buna - ca merge bine si va face treaba la urmatoarele participari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

important e ca a participat si a aratat ca si romanii sunt buni piloti de rally raid si pot face fata unor asemenea greutati..trebuie sa o tinem tot asa si nu peste mult timp o sa ajungem si noi pe un loc f bun in ierarhia rally raid-ului..insanatosire grabnica si numai bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa o tinem tot asa si nu peste mult timp o sa ajungem si noi pe un loc f bun in ierarhia rally raid-ului..insanatosire grabnica si numai bine..

 

Revino-ti! Nu o sa fim niciodata tari la sportul asta pentru ca nu avem traditie, sunt putini practicanti si suntem saraci.

In afara de cei trei care au iesit pana acum la raliuri afara (Zsolt, Dunca si Butuza) nu stiu daca mai sunt altii care au tehnica si banii care sa le permita sa participe la un astfel de raliu. Eu stiu doar unul - Costica Rusu. Mai sunt cativa baieti care merg bine, insa nu-si permit sa scoata 15 - 20,000 E pentru o cursa de rally in Campionatul Mondial (nepunand la socoteala motocicleta de rally, care e 20,000 noua).

 

O sa continue sa fie un fenomen exotic in motociclismul romanesc si noi o sa continuam sa le tinem pumnii de fiecare data :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa-mi revin pentru ca anul trecut am participat si eu la o competitie de genu`in Spania si pot sa zic ca incet o sa ajungem si noi.. normal trebuie sa ai destui bani ca sa te poti inscrie si multe altele ,dar nu e ceva imposibil crede-ma ca stiu ce vorbesc..raliul a durat patru zile si era competitie gen DAKAR ,CU CAMOANE ,JEEP-URI, QUAD-URI SI BINE-NTELES MOTOARE DE TEREN...Probleme la noi ca sunt fff putini care sa se implice in chestii de genul asta..ce imi pare fff rau ca la granita cand m-am intors mi-au fost retinute din lucruri pt ca era in timpul cand era vorba de interdictii si sau luat chiar lucrurile unde aveam o parte din echipament si pozele si ceva filmari scurte de la raliu..din cauza ca am adus ceva bauturi mai mult decat era legal si mi le-au luat pe toate..asta e..macar am ramas cu o amintire placuta...sper ca sa ma pot duce si anul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...