Sari la conținut

Service Scutere


ciaclauzul
 Share

Postări Recomandate

stiti unde pot repara si eu un scuter mai ieftin? :angryfire: :angryfire:

[/quotCPM.SERV Str Spineni Nr 18 sect Bucuresti

Service autorizat pt repararea scuterelor marca GO POP

Pt detalii vizitati www.scuterservice.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai patit? Ai fost la CPM? Care este problema?

nu mai merge limitatorul care aprinde stopul pe frana. la partea stanga(frana spate). iar service-ul din sincai este foarte departe de mine, si nici nu fac tot ce le spui. am experiente triste cu Ciprian. a trebuit sa ma duc de trei ori la ei pentru ca am avut apa in benzina. prefer sa platesc si sa faca ce le spun eu, decat sa fac pe garantie si sa nu ma ajute......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai merge limitatorul care aprinde stopul pe frana. la partea stanga(frana spate). iar service-ul din sincai este foarte departe de mine, si nici nu fac tot ce le spui. am experiente triste cu Ciprian. a trebuit sa ma duc de trei ori la ei pentru ca am avut apa in benzina. prefer sa platesc si sa faca ce le spun eu, decat sa fac pe garantie si sa nu ma ajute......

Nu poti schimba o piesa sau desface o alta ca asa vrea clientul

Cand mergi la un service , mecanicul constata defectul si-l remediaza . Niciodata vreun mecanic n-o sa desfaca un scuter daca nu este necesar, chiar daca clientul plateste.

Noi nu facem diferente intre clienti si incercam sa-i ajutam pe toti cum se poate mai bine ,daca la tine, poate nu am fost la inaltimea asteptarilor ... ne pare rau ,dar daca "plangerea" vine Una la 500 scutere probabil ca la tine a fost o scapare sau clientul are imaginea lui despre un service in general .

Service-uri in Bucuresti :

La Lizeanu,( peugeot ) in Pipera(peugeot) ,giurgiului (First Bike ) sau poti incerca la United Motors poate ai noroc .

Bafta

Ciprian

Editat de cpm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti schimba o piesa sau desface o alta ca asa vrea clientul

[....] Niciodata vreun mecanic n-o sa desfaca un scuter daca nu este necesar, chiar daca clientul plateste.

 

ma al dracu mecanic...

asa spune etica si deontologia meseriei voastre?

daca eu STIU ce are si vreau o operatiune specifica?

 

 

 

kuxi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma al dracu mecanic...

asa spune etica si deontologia meseriei voastre?

daca eu STIU ce are si vreau o operatiune specifica?

kuxi

Salut

probabil ma ajuti sau probabil ma incurci nu se stie ..

Dar Daca GRESESTI??? tu esti un client care nu cunoaste meserie si nu este nici o problema ,dar cand vine un sef sau un coleg sii spui ca ai facut dupa placul clientului situatia se schimba radical , de aceea orice mecanic constata el si daca ceea ce a constatat se "loveste" cu ceea ce a spus clientul da drumul la treaba ,daca nu ... face ceea ce a invatat.

Aici nu se pune treaba cu vezi ca am pana sau am un geam spart, nu evorba de lucrurile vizibile.

noi mecanici mai avem o vorba :

Electricianul spune ca daca s-ar vedea curentul toti s-ar face electricieni ,cam asa si cu mecanica ,dar nu se stie niciodata .

Poate mai are si clientul dreptate ,Nu???????????? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...