Sari la conținut

Cum Functioneaza Un Power Valve?


Postări Recomandate

mda, mon cher, o fi valabila la motoretele de viteza/strada pe care am vazut cel mai des montat acest sistem. la mine pe tarla(cros-enduro) cu cat e teava mai larga cu atat am mai mult power. interesant ce zice englezul acolo dar, vin si eu acum cu intrebarea: de ce nu s-or fi montat astea(exup) si pe motorizarile de enduro 4t unde cuplul mare la ture mici e vital in multe situatii... nu o fi doar o treaba de poluare fonica?

 

i rest my case... nu am nimic de dovedit, si uneori e obositor sa demonstrezi aceeasi semnificatie in contexte diferite... :friends:

 

:friends:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'cu cat e teava mai larga cu atat am mai mult power'

 

daca stii ce inseamna 'back pressure' atunci vei realiza ca vorbim aceeasi limba dar nu ne intelegem. enduroaicele oricum au cuplu mare datorat maselor mari in miscare. la vitezane aceste mase sunt mult usurate interesul primordial fiind viteza si turatia maxima cat mai repede atinsa, dar totusi fiind folosite pe strada si in orase ar fi fost obositor pentru un motorist sa o tina in ture mari....IMHO

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nsr istul ... e arheolog ...

 

Faza cu arheologia imi aduce aminte de aventura mea de la "Piroboridava" ...

 

Ce sapaturi am facut eu ...

 

Prima data .. am inteles gresit ... si m-am dus langa groapa de gunoi comunala ... si sapam acolo :crack: .

 

Apoi am gasit ruinele si am sapat si am gasit chestii interesante ...dacice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'cu cat e teava mai larga cu atat am mai mult power'

 

daca stii ce inseamna 'back pressure' atunci vei realiza ca vorbim aceeasi limba dar nu ne intelegem. enduroaicele oricum au cuplu mare datorat maselor mari in miscare. la vitezane aceste mase sunt mult usurate interesul primordial fiind viteza si turatia maxima cat mai repede atinsa, dar totusi fiind folosite pe strada si in orase ar fi fost obositor pentru un motorist sa o tina in ture mari....IMHO

 

ai dreptate, m-am exprimat gresit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...