Sari la conținut

Bucuresti-Calarasi-Constanta-Bucuresti


Postări Recomandate

Programasem cu Gixxxu` o scurta plimbare pentru astazi, si am zis sa mergem pe drumul vechi pana la mare sa bem o bere si sa ne intoarcem. Doar ca pe drum planurile s-au schimbat un pic. Pe scurt de la Lehliu ne-am hotarat sa mergem spre Calarasi sa luam bacul pana la Ostrov si sa continuam spre Constanta. Vorbisem cu Uzunu sa ne vedem in 2 Mai la o bere, dar ne-am intalnit la bac asa ca s-a marit grupul, la fenomenala cifra de 3 motociclete. :)

Avand in vedere ca am plecat dimineata pe la 9:30 si am ajuns in Bucuresti pe la 21:00, si mi se cam inchid ochii voi pune pentru inceput o harta, si imediat si pozele. :wacko:

 

harta.jpg

Mesaj completat

Si pozele acum. Scuzati calitatea, dar nu a fost nici aparatul si nici pozaciul profesionist.

 

s7301497.jpg

s7301491.jpg

s7301475.jpg

s7301469.jpg

s7301468.jpg

s7301467.jpg

s7301462.jpg

s7301456.jpg

s7301452.jpg

s7301447.jpg

s7301442.jpg

s7301441.jpg

s7301436.jpg

s7301434v.jpg

s7301433.jpg

s7301431p.jpg

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixx meriti o mana de bataie, asta e drumul pe care m-am intors atunci de 1 mai si tu nu ai vrut... ;) E bine ca v-ati plimbat voi crailor!

 

Sar`mana, eu te-am invitat, pacat ca nu ai putu veni. Next time, maybe.

Lasa ca acum a suferit destul si pentru atunci. Mai exact cateva zeci de km de piatra cubica, pe unde Uzunu cu BMW-ul zburau. :)

 

P.S:

 

Mai erau cateva poze de urcat, dar uitasem de ele. :wacko:

 

s7301430.jpg

s7301429.jpg

s7301426.jpg

s7301423.jpg

s7301415.jpg

s7301411.jpg

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi oricum nu am platit bacu'...Noroc cu Uzunu care si-a platit biletul si a apucat sa-l arate ;)

 

Pana la bac drumul a fost superb,curbe,asfalt bun, trafic nesemnificativ...Dupa ce am trecut cu bacu' drumul s-a f*utut spre extrem,Uzunu mergea de n-avea treaba iar eu cu Alex trageam sa ne tinem dupa el :wacko: Inca mai simt zgaltaiturile provocate de asfaltul extrem de valurit si portiunile extinse de piatra cubica :P

 

Oricum a meritat,nu regret nimic si m-am convins inca o data ca...Onda-i Onda :)

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bacu e 7 lei. Mie nu mi-au cerut niciodata beletu sa vada ca am platit .. :wacko:

 

Poti sa treci prin Adamclisi si de la Ostrov ... depinde cat vrei sa te plimbi.

 

Asa e. In Baneasa se face o intersectie spre Adamclisi - Constanta, dar noi am luat-o pe celalalt drum din Baneasa, tot spre Negru-Voda. Drumul prin Adamclisi e mai pe ocolite, decat asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare ! Pacat ca iarasi ne lovim de problema drumurilor. Sa va fie de bine !

 

Un drum frumos este si in continuare din Baneasa spre C-ta iar in Ion Corvin stanga spre Floriile cu iesire la sensul giratoriu de la intrare pe A2 la Cernavoda. Un drum de 40 km iar o portiune se merge pe malul unui brat al Dunarii si se pot vedea lebede, rate si alte zburatoare uimitoare. Dar soseaua este acceptabila si nu mai ajungeti la mare

Editat de alecscristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O plaja aproape goala,daca n-ai vedea cele cateva gunoaie ici-colo si n-ai sti unde sunt facute pozele ai putea gresi cu usurinta atat destinatia cat si luna in care au fost facute.

 

Evident ca nu m-am putut abtine si mi-am bagat macar picioarele in apa :wacko:

 

 

s7301516x.jpg

 

s73015081.jpg

 

s7301494.jpg

 

s7301523m.jpg

 

s7301525.jpg

 

s7301490b.jpg

 

s7301526.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare ! Pacat ca iarasi ne lovim de problema drumurilor. Sa va fie de bine !

 

Un drum frumos este si in continuare din Baneasa spre C-ta iar in Ion Corvin stanga spre Floriile cu iesire la sensul giratoriu de la intrare pe A2 la Cernavoda. Un drum de 40 km iar o portiune se merge pe malul unui brat al Dunarii si se pot vedea lebede, rate si alte zburatoare uimitoare. Dar soseaua este acceptabila si nu mai ajungeti la mare

 

Referitor la drumuri. Nu ma asteptam la cine stie ce drumuri mai ales ca la majoritatea localitatilor, pancarta cu numele era ruginita ca vai de ea, de abia se mai intelegea ce scrie.

Eu mai facusem o data drumul, cu exceptia portiunii intre Baneasa si Ostrov, venind dinspre Mangalia cu destinatia Cernavoda prin Adamclisi, dar n-am facut poze atunci. Intr-adevar este o zona in care drumul are pe-o parte case iar pe cealalta Dunarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ati fost la mamaia? printeselor ;)

 

 

bai eu cu 10 lei de la gixx nu putam sa ajung nici pana la autostrada :P

 

 

Pai daca ajungeai era bine...Noi am venit pe autostrada doar la intoarcere :)

 

In plus,n-am fost la bunica lu' Constanta ci chiar la Constanta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...