Sari la conținut

Honda CB1


skvj
 Share

Postări Recomandate

E o chestie si cu cadrul indoit, ciupit, rupt.

 

Imi place cum arata, e buna pentru incepatori (cred)..... asi opta pt cb 500 daca i'asi putea pune semighidoane.

Am timp sa ma hotarasc pana sezonul viitor....sau celalalt..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e mai ieftina carena decat un rezervor

n am amintit nimic de cadru indoit,fisurat sau rupt..

 

ca idee,motorul e bun,dar in europa e mai bine sa te feresti de clasa 400,e facuta cu dedicatie pt asia

 

cat de ferit este rezervorul la o carenata fata de un naked ? :)....raspuns : la fel de expus

+

daca pici ca un airbus in asa fel incat sa iti faci griji pentru cadru, atunci si cu plasticata se va intampla acelasi lucru

 

 

:wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de ferit este rezervorul la o carenata fata de un naked ? :)....raspuns : la fel de expus

+

daca pici ca un airbus in asa fel incat sa iti faci griji pentru cadru, atunci si cu plasticata se va intampla acelasi lucru

 

 

:wacko:

aici ai si tu dreptate.

totusi, cum e mobra? se strica usor, merge bine, se infierbanta, ia foc, face bum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti de 500, gasesti piese mai usor.

asta din poza pare sa aiba discuri flotante ca la CBR F3 sau nu vad eu bine? are radiator sau e racire pe aer?

cb 500 e cu apa...e mai ok.

Vad ca nu te arunci prea tare, foarte bine pt tine ca incepator.

Eu zic totusi sa-ti iei de 500....

Dar de ce vrei semighidoane cand sunt naspa rau...? N-ai manevrabilitate ca si cu un ghidon mai lat. Noi l-am schimbat si pe ala vechi ca ni se parea ingust. Acum avem unul de cross.

 

uite-te pe google, da search la site: MOTORCYCLESPECS (motorcycle specifications) si vezi ca sunt toate marcile, modelele si toate infromatiile necesare.

gasesti si CB1. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau naked cu semighidoane pentru a face un compromis intre ss si naked. Are cineva o fireblade 900 decarenata si mor cand o vad. Jucarioara asta seamana bine cu aia.

 

Engine: Liquid cooled, four stroke, Transverse four cylinder, DOHC, 4 valves per cylinder. Numa' bun de rupt.

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Hon...%20400%2089.htm

 

 

App, cum merge recuperarea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau naked cu semighidoane pentru a face un compromis intre ss si naked. Are cineva o fireblade 900 decarenata si mor cand o vad. Jucarioara asta seamana bine cu aia.

 

Engine: Liquid cooled, four stroke, Transverse four cylinder, DOHC, 4 valves per cylinder. Numa' bun de rupt.

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Hon...%20400%2089.htm

 

 

App, cum merge recuperarea?

 

GS500 are semighidoane si e naked :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ma friga la oo :) de la prea mult stat la semafor.

Si cum ramane cu "Honda e Honda"?

 

pai avand in vedere ca Honda e Honda, eu mi-am luat Yamaha, Emppu si-a luat Suzuki si tu....nu iti lua Honda :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun raspuns

Singurul minus e c nu ai piesele asa de repede.In rest este net superior la CB500 ,nemaivorbind de GS500---mult mai manevrabil si daca-l tragi de urechi are power aproape ca un 600 in 4cil nu in 2. Am avut CB1 super motocicleta si foarte fiabil si Honda e Honda. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere timpurile grele in care traim, eu te sfatuiesc sincer sa iti iei direct o motoreta de cilindree medie pe care poti invata sa mergi linistit, iar acum te orientezi intre carenata sau dezbracata....si cum toata lumea spune ca honda e honda, poti sa iti iei o frumusete de bandit (o motoreta extrem de reusita fiabila frumoasa etc etc )

 

uaci aut dis biuti :grinbandit:

post-10353-1253688204_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere timpurile grele in care traim, eu te sfatuiesc sincer sa iti iei direct o motoreta de cilindree medie pe care poti invata sa mergi linistit, iar acum te orientezi intre carenata sau dezbracata....si cum toata lumea spune ca honda e honda, poti sa iti iei o frumusete de bandit (o motoreta extrem de reusita fiabila frumoasa etc etc )

 

uaci aut dis biuti :)

 

Corect, numa' ca in poza e un B12, care iti rupe mooianu' jos, incepator fiind. :)

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, numa' ca in poza e un B12, care iti rupe mooianu' jos, incepator fiind. :)

 

lasa ma ca am vazut si eu ce e in poza :D.....aia am gasit-o la repezeala pe net

Mesaj completat

Si cum ramane cu "Honda e Honda"?

 

 

ia vezi ce scrie, in atasament, un posesor de honda !!! :)

post-10353-1253814729_thumb.jpg

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...