Sari la conținut

Pareri, Impresii


ovi999
 Share

Postări Recomandate

cat despre atentia cu care am lucrat... am avut grija sa nu ratez nici un detaliu: am schimbat cam tot ce se putea schimba si totusi sa ramana un simson. Fiecare componenta este unicat! incepand de la spitze (din inox facute manual), butuci , comenzi, ornamente etc.. majoritatea pieselor sunt din inox (chiar si suruburile si piulitele sunt inox cu serie). Despre motor nu mai zic...

 

 

intelg ca ai luat-o de la inceput si ai lucrat-o ca la carte; Felicitari, respect, toate cuvintele de lauda posibile. Candva as vrea sa pot sa realize si eu asa ceva, e o ideea de a mea care sper sa o indepllinesc , deocamdata nu ma ajuta timpul, oricat m-ar impinge pasiunea.

Informativ: se poate sa ne spui si noua cam cat te-a costat: timp, bani, cum arata cand te-ai apucat de ea, etc...

 

Dupa cum am mai spus, vreau sa o vad si live.

 

Inca odata felicitari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intelg ca ai luat-o de la inceput si ai lucrat-o ca la carte; Felicitari, respect, toate cuvintele de lauda posibile. Candva as vrea sa pot sa realize si eu asa ceva, e o ideea de a mea care sper sa o indepllinesc , deocamdata nu ma ajuta timpul, oricat m-ar impinge pasiunea.

Informativ: se poate sa ne spui si noua cam cat te-a costat: timp, bani, cum arata cand te-ai apucat de ea, etc...

 

Dupa cum am mai spus, vreau sa o vad si live.

 

Inca odata felicitari

 

pai motorul asta are o istorie lunga... Eu visam motoare inca din copilarie (si acum mai am niste schitze facute la 13 ani..). la 17 ani mi-am luat un M72 cu mari eforturi dar avea o mare problema: nu prea mergea ca era destul de incomplet.. cu M-ul am inceput sa prind gustul detaliilor! Si acum i-mi amintesc cata vopsea am curatat de pe motorul ala... Atunci mi-am facut eu prieteni pe la bai de crom! da pana la urma l-am tinut ca bibelou in sufragerie (numai blocul motor si cutia)! Pana la urma am gasit simsonul asta la cineva in bacau la un pret foarte bun. Mai mult m-a costat transportul (nu mergea si l-am adus cu un golf)!

Bani nici nu stiu cat am cheltuit pe el pentru ca timp de 2 am tot investit (putin cate putin). Multe componente le-am facut si cu ajutorul tatalui meu care este un meserias in prelucrarea metalelor, dar si cu ajutorul prietenilor (cromarea si piesele debitate cu laser-ul). Trebuie sa recunosc ca fara ajutorul lor mi-ar fi trebuit mult mai multi bani si probabil mult mai mult timp! eu lucrez in proiectare si sunt destul de familiarizat (ba chiar satul) cu calculele asa ca la capitolul asta nu am investit decat suflet si timp. Fiecape piesulica de pe motorul asta are o istorie asa ca daca m-as apuca sa povestesc as scrie o carte intreaga :angryfire:

Am o poza mai vechiutza cu motorul dar deja avea ceva modificari.... i-mi pare rau ca nu am facut o poza cu el cand era neatins (l-am salvat de la o moarte sigura)

 

 

 

 

Ar fi faina o poza cu tine si in pozitie de mers... Sa vedem cum e cu pozitia comenzilor avansate.

 

din pacate nu mi-a facut nimeni o poza in mers... dar anul asta o sa apar mai mult ca sigur pe la intruniri asa ca nu o sa mai fie nevoie de fotografii! K?

post-9811-1145283815_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e simsonelul meu la care am muncit de cand eram copil !! :angryfire:) ce parere aveti ??

te salut

ai obtinut o linie frumosa la chopperul tau....respectele mele

 

cit mai multi km prin tara

 

te salut

roby :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...