Sari la conținut

Rulmenti Simson


MadRider
 Share

Postări Recomandate

Imi poate confirma cineva rulmentii pentru simson: In fata, sub dinam - 6205, in mijlocul motorului, pe flansa aia care conduce uleiul sus la cilindru - 6206 si in spatele motorului....in fata volantei - 6207. Numai astia ma intereseaza. Si semeringurile...de sub incarcare 25X47X7 si pe volanta 45X60X7. Astea sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate confirma cineva rulmentii pentru simson: In fata, sub dinam - 6205, in mijlocul motorului, pe flansa aia care conduce uleiul sus la cilindru - 6206 si in spatele motorului....in fata volantei - 6207. Numai astia ma intereseaza. Si semeringurile...de sub incarcare 25X47X7 si pe volanta 45X60X7. Astea sunt?

:angryfire: te mai intereseaza rulmentii? da mi un pm cu dimensiuni...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma interesa o confirmare a seriilor sa nu cumpar aiurea...ca pe ei nu scrie (poate scria pe capacele alea de cauciuc)....dar deja i-am cumparat...si daca nu or fi buni...o sa iau altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu ce are sub dinam, dar ceilalti doi sunt ce ai zis tu. (6206, iar 6207 in spate spre ambreiaj) nu mai gasesc ce am scris de simeringuri. oricum sa te uiti sa nu ai vreo modificare facuta la ele.

 

la axa cu came stiu ca are 6204

 

am gasit si pentru simeringul din spate, 45/60/7

Editat de valicaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Ma interesa o confirmare a seriilor sa nu cumpar aiurea...ca pe ei nu scrie (poate scria pe capacele alea de cauciuc)....dar deja i-am cumparat...si daca nu or fi buni...o sa iau altii...

da, e bine, aia sunt rulmentii......6205, 6206, 6207. 6207 este cel din spatele motorului, de la ambreiaj, pe asta il gasesti foarte usor pentru ca este rulmentul de roata fata la dacia clasica (sunt cate 2 la dacie), tot 6207 este si in grup, pe spate. oricum, daca te apuci sa-i schimbi, scoate-le carcasele acelea de cauciuc, plastic sau metal care protejeaza bilele, pentru ca sa se poata unge rulmentii cu ajutorul uleiului din motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...