Sari la conținut

Zzr X 2004


iriadi
 Share

Postări Recomandate

Salut, imi place noul concept de ZZR (cu X in coada). Faptul ca poate fi si sportiv si touring prin modificare, noile tehnici constructive si cine stie ce mai are...

Sper sa-l calaresc in viata asta...dupa ce ma satur de ZZR1100.

Cum vi se pare, dincolo de design? Date tehnice mai sunt pe net, stiu doar ca motorul este 1145cc, 4 in linie, pleaca de la ZZR1200.

21743853.zzxx03.jpg

21821354.zzxx01.jpg

21640623.ZZRXConceptBike7.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, imi place noul concept de ZZR (cu X in coada). Faptul ca poate fi si sportiv si touring prin modificare, noile tehnici constructive si cine stie ce mai are...

Eu l-am vazut la milano si nu cred ca e functionala motoreta asta. Eu zic ca e doar un concept, o macheta la scara reala. Bordul parca era un aptzipild, sau cum dreaq se scrie :D, roata de pe fata nu pot sa inteleg cum se misca stanga dreapta, sau daca coteste vre-un pic. In rest arata destul de bine, dar e mult prea mare.

post-6-1076286727_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am vazut la milano si nu cred ca e functionala motoreta asta. Eu zic ca e doar un concept, o macheta la scara reala. Bordul parca era un aptzipild, sau cum dreaq se scrie :D, roata de pe fata nu pot sa inteleg cum se misca stanga dreapta, sau daca coteste vre-un pic. In rest arata destul de bine, dar e mult prea mare.

Macheta functionala la scara reala, se numeste prototip. Vireaza binemerci, daca te uiti atent vezi cit de in spate este ghidonul, sigur sub carena este o furca, clasica de care este prinsa acea furca pe care se tine roata. Eu nu inteleg insa ce rol are tot mecanismul acesta complicat de prindere al rotii fata. Si inca ceva, nu mi se pare foarte rezestent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...