Sari la conținut

Ce stiti despre uleiurileMETABOND?


MOTOBRAND
 Share

Postări Recomandate

A folosit vreunul dintre voi asa ceva?

Puteti sa impartasiti ceva pareri despre ele?

Mersi!

 

 

teapa!

vezi demonstratia lor cu rola de rulment presata pe disc.

1. se preseaza rola "pe uscat" - aparatul de blocheaza la 5 gradatii cu uzura maxima pe rola.

2. se preseaza rola "in baie de ulei" - aparatul se blocheaza la 15 gradatii cu uzura medie.

3. se preseaza rola "in baie de ulei cu metabond" - aparatul se blocheaza la 45 gradatii cu uzura minima.

 

unde e teapa?!

 

la 1. si 2 se preseaza imediat rola pe disc - la rece.

la 3. se lasa "metabondul sa-si faca efectul si corespunde unei rulari de 1000 km a motorului - uleiul are timp sa se incalzeasca! abia apoi se preseaza...

 

 

dovada:

refaceti experimentul lasand rola ( pe uscat sau in ulei ) sa se incalzeasca, exact ca la tratarea cu metabond - abia apoi presati.

o sa aveti surprize. mai ales la 2.

 

 

de psihologia cumparatorului ati auzit? chestia aia " cu cat medicamentul e mai scump - cu atat e mai bun " ?

 

eu mi-am schimbat de curand plasticele la motor... merge muuult mai bine. zau! trage cum nu facea inainte...

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu e bun de nimic?

 

OOOO, ba da!

schimba vascozitatea uleiului - o diminueaza! - de unde si senzatia ca motorul merge mai rotund, pleaca mai usor si trage mai bine...

 

vezi povestile cu turatia crescuta si consumul mai scazut la aceeasi acceleratie.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...