Sari la conținut

cum fac cu kw !rs 125


Postări Recomandate

salut..

am si eu un rs 125,din 2000..in talon am 22 de kw,si am a1...stie cineva cum sa mi modific in acte legal,sau nu puterea?..a mai avut cineva aceastra'problema?..si daca da..cum a rezolvat?..astept variante sa mai apuc si eu sa ies cat mai e timp,si vreme buna...salutare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Depinde acuma din ce localitate esti si de ce stiu respectivii politisti.La mine de exemplu nu stiu;).Daca e spui ca ti-a luat-o matusa cadou cand a venit din Spania si nu stia decat de faza cu 125,in acte scrie vit max 135 ii spui,uite nene ca nici nu e mare diferenta...Oricum nu o sa-ti spuna nimic.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde acuma din ce localitate esti si de ce stiu respectivii politisti.La mine de exemplu nu stiu;).Daca e spui ca ti-a luat-o matusa cadou cand a venit din Spania si nu stia decat de faza cu 125,in acte scrie vit max 135 ii spui,uite nene ca nici nu e mare diferenta...Oricum nu o sa-ti spuna nimic.

pe tine te-a oprit pana acum ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu m-a oprit dar am fost martor la un accident am fost la politie am dat declaratie,mi-a luat permisul si talonul si nu a spus nimic.Mai este si insomnia de pe forum si nu i-a spus nimic niciodata :D .Numai in Bucuresti stiu gaborii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-a oprit dar am fost martor la un accident am fost la politie am dat declaratie,mi-a luat permisul si talonul si nu a spus nimic.Mai este si insomnia de pe forum si nu i-a spus nimic niciodata :D .Numai in Bucuresti stiu gaborii

Mai cunosc legea si prin alte parti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Io zik k potzi sa o rezolvi q un "suc" la ala la inregistrare rar... Adik inainte sa o inscrii, knd te duci sa faci inregistrarea RAR ii zici sa itzi treaka 11 kw sau sa itzi zik km faci. Poate se poate sa o rezolvi ji legal, adik sa o limitezi la 11kw, te duci, itzi masoara puterea ji pe urma dai limitarea jos, in talon scrie 11 kw ji ai reolvato.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zik k potzi sa o rezolvi q un "suc" la ala la inregistrare rar... Adik inainte sa o inscrii, knd te duci sa faci inregistrarea RAR ii zici sa itzi treaka 11 kw sau sa itzi zik km faci. Poate se poate sa o rezolvi ji legal, adik sa o limitezi la 11kw, te duci, itzi masoara puterea ji pe urma dai limitarea jos, in talon scrie 11 kw ji ai reolvato.

ÂŞi mai lasă ji-urile astea ca ne sgârii ochii.

Dacă te duci cu un suc la el s-ar putea sa ti-l toarne in cap.

În plus dacă motoreta are deja acte de rromales nu iți mai modifică nimeni certificatul de înmatriculare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

scuze..dar n-am mai intrat de mult timp pe forum!...

din cate vad..nu prea mai esti cale de intoarcere catre 11kw..!oricum mai am putin si imi iau A-ul si o sa merg legal..dar o sa fie problema cand o vad,pentru ca nu vad eu unu cu A ca sa-si ia ceva din clasa 125...in fine mai e pana atunci..!

ms pentru raspunsuri :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...