Sari la conținut

Lauge Jensen, un nou producator danez de motociclete


paul_biker
 Share

Postări Recomandate

Eu nu inteleg de ce se comenteaza cand sunt o gramada de motociclete extrem de scumpe: Desmosedici, Agusta ...

 

Mai ales ca nu intentionati sa cumparati...

 

Deci el e producatorul, el stabileste valoare pentru marfa sa. Nu iti convine... nu cumperi.

 

Discutiile "de banii astia imi luam nu stiu ce" mi se par fara rost cand oricum nu ai acei bani.

 

Cat timp exista CERERE, va exista si OFERTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu se vorbeste de agusta si desmo pt ca e sectiunea de chopper/custom/cruiser. si toti de pe topicu asta incearca sa evidentieze cat de deplasat e pretu. e doar o parere si pt asta e forum, daca am fi toti pe cumparatelea n-ar exista forum, ar exista numai dealeri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2295.jpg

 

Dupa ce vechea companie daneza Nimbus si-a incetat activitatea in anul 1959, Uffe Lauge Jensen este omul care a readus Danemarca pe lista producatorilor de motociclete, infiintand o noua companie cu sediul si fabrica in localitatea Gedved near Horsens.

 

Jensen are mai multi ani la activ de cand se ocupa cu reconditionari si custom moto, insa abia acum s-a decis sa faca marele pas spre a construi motociclete, ce-i drept in serii limitate.

 

Danezul a trebuit sa se lupte cu autoritatile din aceasta tara pana cand a putut sa-si desfasoare activitatea intr-un cadru legal, modelele ce vor iesi de pe poarta sa urmand sa indeplineasca normele de poluare Euro3.

 

Pentru inceput, Uffe Lauge Jensen isi va indrepta atentia asupra fabricarii unor motociclete de lux, propulsate de motoare cu doi cilindri in V si racite cu aer, pretul unui singur model putand urca pana la 60.000 de euro.

 

Lauge Jensen via Motoflash

 

3537.jpg

 

 

Iti ste clar ca un om, care foloseste piese de catalog si nu le produce singur, cam greu poate fi numit producator de motocilcete, ci ar fi mai bine sa-i spunem asamblator de motociclete.

 

Adevarul e ca omul vrea sa faca un zlot si a venit cu o idee. Bravo lui.

 

Motocicleta nu are nimic special, poate fi asamblata de oricine are habar, unelte, ceva maruntis si acces la piese de catalog. Ideea, la fel, nu are nimic special in ea, fiind suficienti cei care au facut si fac asa ceva.

 

Nu vad motivul extazierii la "creatiile" astuia, tinand cont de faptul ca sunt customizers care-l halesc la micul dejun, din toate punctele de vedere.

 

Beats me...

 

Mesaj completat

 

 

LE: sincer, incepe sa ma sece cusomizing-ul asta la colt de strada. Apar astia, ca ciupercile dupa ploaie si rar cate unul cu ceva original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...