Sari la conținut

Accident Grav In Baia Mare


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

Vineri dupa-masa, in Baia Mare, pe b-dul Unirii a avut loc un grav accident rutier, in care a fost implicat si un motociclist. Acesta se afla in depasirea unui Logan, cand soferul Daciei a executat o manevra de intoarcere, pe marcajul continuu. Motociclistul se afla internat in spital, in stare grava, cu fracturi deschise la gamba dreapta. :)

Editat de Buggy12000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

 

acuma nu stiu daca am inteles bine !

deci motociclistul se afla in depasirea unui logan, cand acesta a efectuat

o intoarcere pe linia CONTINUA , !!! NU?

 

pai daka e asa , atunci motociclistul cum mama dreq s a bagat sa l depaseasca,

din moment ce era marcaj continu ?

 

bine k nu e mai grav !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

 

acuma nu stiu daca am inteles bine !

deci motociclistul se afla in depasirea unui logan, cand acesta a efectuat

o intoarcere pe linia CONTINUA , !!! NU?

 

pai daka e asa , atunci motociclistul cum mama dreq s a bagat sa l depaseasca,

din moment ce era marcaj continu ?

 

bine k nu e mai grav !

poate ca avea loc intre logan si linia continua :)

 

Oricum, insanatosie grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..hmmm poate !

mai bagati careva detalii !!!

 

pai dak e asa k avea loc intre... atunci nu a incalcat regulamentul.

dar totusi .ma intreb unde s a grabit !!! ??

 

 

lasati o mai moale fratilor !!!

pai daca a intrat in depashire chiar daca e linie continua, si nu avea loc intre,

atunci :) si motociclistului, nu numai soferului din logan! fiti corecti si voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca a intrat in depashire chiar daca e linie continua, si nu avea loc intre,

atunci :) si motociclistului, nu numai soferului din logan! fiti corecti si voi!

 

Eu zic sa astepti pana se recupereaza motociclistul complet si sa ii oferi :) live, nu pe forum. Pana atunci, recuperare rapida si fara sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sinistru cum intorc ashtia aiurea ca pa camp frate! Deja s'au strans o groaza cu faza asta!

Eu merg cu tarsha cand vad stradutze la stanga sau la dreapta shi am conserva in fatza dar n'ai cum sa stai la fiecare tampit din fatza ta sa te gandeshti: Ba asta o intoarce acum, aiurea in mijlocu' drumului?

Ajungem la balamuc...daca reushim sa scapam de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..hmmm poate !

mai bagati careva detalii !!!

 

pai dak e asa k avea loc intre... atunci nu a incalcat regulamentul.

dar totusi .ma intreb unde s a grabit !!! ??

lasati o mai moale fratilor !!!

pai daca a intrat in depashire chiar daca e linie continua, si nu avea loc intre,

atunci :) si motociclistului, nu numai soferului din logan! fiti corecti si voi!

Drumul avea 2 benzi pe sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..hmmm poate !

mai bagati careva detalii !!!

 

pai dak e asa k avea loc intre... atunci nu a incalcat regulamentul.

dar totusi .ma intreb unde s a grabit !!! ??

lasati o mai moale fratilor !!!

pai daca a intrat in depashire chiar daca e linie continua, si nu avea loc intre,

atunci :) si motociclistului, nu numai soferului din logan! fiti corecti si voi!

 

Daca vrei sa postezi gaseste alt topic. Nu mai judeca pe altul cum a actionat intr-un moment despre care habar nu ai. Mai sunt destui "destepti" si "atotstiutori" care-si dau cu parerea sa se bage in seama.

P.S: pastreaza degetele pentru altcineva - aici suntem o comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vb de Oti,

am fost dumineca la el la spital, se simte mai bine, dar piciorul e varza, sezonul s-a kam incheiat pentru el.

Are nevoie de vreo 6 luni de recuperare...

In ceea ce priveshte idiotul de pe dacie :crack: , el nici nu se simte vinovat :) , a fost shi el dumineca la spita shi i-a spus in fatza la Oti...in rest cica de la politizie( nu e caz penal)...inca...

 

Aku ashteptam sa iasa din spital sa :baldy: :)

Insanatoshire grabnica

 

..hmmm poate !

mai bagati careva detalii !!!

 

pai dak e asa k avea loc intre... atunci nu a incalcat regulamentul.

dar totusi .ma intreb unde s a grabit !!! ??

lasati o mai moale fratilor !!!

pai daca a intrat in depashire chiar daca e linie continua, si nu avea loc intre,

atunci :baldy: si motociclistului, nu numai soferului din logan! fiti corecti si voi!

aku offtopic: ashtia(14-18 anishori) cu scuterashe gen Piaggio shi dio shi pushca mea ce firme mai sunt shi care nu au permise, care poarta ochelari de soare in loc de casca(mancav-ar amenzile) shi care habar nu au de legislatzie shi de ceea ce inseamna o comunitate, aku fiecare negru are un scuter mai putred ca el, sa se abtzina, sa citeasca, sa inghita in sec shi sa rasfoiasca mai departe pe forum...

Editat de raulciurus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) asa dati cu pietre in mine atunci !!!

 

nu dati nici voi detalii ..eu asta am inteles din ceea ce s a spus!

pt ca nu a fost mentionat faptul ca drumul avea 2benzi pe sens !

 

dar nu numai soferii de conserve merita :) ci si unii dintre noi,

comuniate sau nu , multi ar merita un deget din ala !

 

Imi cer scuze ..daca sunt de cerut scuze !

asta e !

 

Dar ma intreb totusi..unde va grabiti fratilor ?

 

si sa i dau deget live ..nu? dar voi conservarului?dc nu i dati live?

 

Raulciurus : Piaggio e firma frate ...!!! firma cu renume !!!

 

hai k nu are rost sa ma cert aici cu voi ! v am lasat ! PEACE si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) asa dati cu pietre in mine atunci !!!

 

nu dati nici voi detalii ..eu asta am inteles din ceea ce s a spus!

pt ca nu a fost mentionat faptul ca drumul avea 2benzi pe sens !

 

dar nu numai soferii de conserve merita :) ci si unii dintre noi,

comuniate sau nu , multi ar merita un deget din ala !

 

Imi cer scuze ..daca sunt de cerut scuze !

asta e !

 

Dar ma intreb totusi..unde va grabiti fratilor ?

 

si sa i dau deget live ..nu? dar voi conservarului?dc nu i dati live?

 

Raulciurus : Piaggio e firma frate ...!!! firma cu renume !!!

 

hai k nu are rost sa ma cert aici cu voi ! v am lasat ! PEACE si asfalt uscat !

Da frate e firma... de scutere...

shi nu de asta era vb...

shi apropo, avea 40 km/h ... shi cutiutza 20-30 km/h shi i-o prins picioru intre motor shi mashina... :lol:

Deci, shi tu cu scuteru` potzi patzi la fel, ca shi voi( scuterishtii) va "bagatzi"... citeshte nishte posturi cu accidente mai vechi shi o sa vezi...

 

Apropo, nu i-am arat live :baldy: :ok: la conserva deoarece el a fost la spital pe la 11, iar noi pe la 12:30 :) :baldy: ... ca altfel ;) :what: :crack:

 

Asfalt uscat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, da' pana si in Baia Mare se intampla...care are o circulatie super lejera (fata de orasele astea mai mari)...Raul transmite-i salutari si insanatosire grabnica lu' protagonist si ne vedem cat de curand la o plimbarica pana la mogosa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Receperare rapida baiatului,astia cu scootere luati mai inti carnetul si dupa aia puteti sa va dati cu parerea pana atunci :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, da' pana si in Baia Mare se intampla...care are o circulatie super lejera (fata de orasele astea mai mari)...Raul transmite-i salutari si insanatosire grabnica lu' protagonist si ne vedem cat de curand la o plimbarica pana la mogosa...

 

Kam pe sambata :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

A propos de Baia Mare, am trecut duminica trecuta pe acolo, eram cu masina, si tot pe bulevardul Unirii ce credeti ca mi-a fost dat sa vad: un choper negru, iar motociclistul care il conducea avea pe cap o palarie gen J.R. si in spate si o blondina cu pletele in vant. E drept ca era duminica, timp superb, dar si circulatie era destula cat sa dea cineva in el.

E drept ca daca porti casca nu te cunoaste nici dracu si nu mai faci senzatie cum ai face cand pot sa te admire toti cunoscutii, dar cred ca siguranta e mai importanta decat mandria, parerea mea.

 

Sincer, cand l-am vazut, imi venea sa opresc si sa-i spun vreo doua, dar m-am gandit ca cine stie ce manelist imi ridic in cap si mai bine il las in pace sa si-o gaseasca singur, mai ales ca arata precum c-u-r-u in tinuta aia pe motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatoshire grabnica motociclistului. Cum shi in ce fel nu mai conteaza. Justitzia sa-shi faca datoria.

Daca shoferul a fost de vina atunci sa plateasca gras pentru ce a facut. Daca nu, oricum motociclistul (ca de obicei) plateshte inzecit. :)

 

Insanatoshire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

A propos de Baia Mare, am trecut duminica trecuta pe acolo, eram cu masina, si tot pe bulevardul Unirii ce credeti ca mi-a fost dat sa vad: un choper negru, iar motociclistul care il conducea avea pe cap o palarie gen J.R. si in spate si o blondina cu pletele in vant. E drept ca era duminica, timp superb, dar si circulatie era destula cat sa dea cineva in el.

E drept ca daca porti casca nu te cunoaste nici dracu si nu mai faci senzatie cum ai face cand pot sa te admire toti cunoscutii, dar cred ca siguranta e mai importanta decat mandria, parerea mea.

 

Sincer, cand l-am vazut, imi venea sa opresc si sa-i spun vreo doua, dar m-am gandit ca cine stie ce manelist imi ridic in cap si mai bine il las in pace sa si-o gaseasca singur, mai ales ca arata precum c-u-r-u in tinuta aia pe motor.

 

Yep ai dreptate cu purtatul cashtii, musai purtata, nu shtii niciodata de unde vine prostu`!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine e ma?

in zona aia o patit=o mai multi asa ca mare grija la tampiti

 

Oti !!

 

Era pe un motor de 250cc, tocmai se intorcea de la poligon, cu un elev in spate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Daca e vb de Oti,

am fost dumineca la el la spital, se simte mai bine, dar piciorul e varza, sezonul s-a kam incheiat pentru el.

Are nevoie de vreo 6 luni de recuperare...

In ceea ce priveshte idiotul de pe dacie :lol: , el nici nu se simte vinovat B) , a fost shi el dumineca la spita shi i-a spus in fatza la Oti...in rest cica de la politizie( nu e caz penal)...inca...

 

Aku ashteptam sa iasa din spital sa :lol: :blink:

Insanatoshire grabnica

aku offtopic: ashtia(14-18 anishori) cu scuterashe gen Piaggio shi dio shi pushca mea ce firme mai sunt shi care nu au permise, care poarta ochelari de soare in loc de casca(mancav-ar amenzile) shi care habar nu au de legislatzie shi de ceea ce inseamna o comunitate, aku fiecare negru are un scuter mai putred ca el, sa se abtzina, sa citeasca, sa inghita in sec shi sa rasfoiasca mai departe pe forum...

Despre Atti e vorba. Pacat. Insanatosire cat mai rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...