Sari la conținut

Delimitare Keeway landcruiser 250 cc


crissandy
 Share

Postări Recomandate

cred ca ai vrut sa zici dezlimitat eventual...asemanator cu dezmembra,dezaburii etc.

DELIMITĂ, delimitez, vb. I. Tranz. și refl. A (se) stabili, a (se) fixa limitele unui lucru; a (se) mărgini, a (se) limita. ♦ A (se) contura.

 

asta e motorul?copia asta dupa virago?hmmmm

limitarile de regula sint fie la carburator/admisie fie la evacuare..

post-36086-1256062855_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Deci in primu; rand vreau sa spun ca nu vreau sa fac aici ora de romana. In al doilea rand am intrebat daca cineva a afcut sau chiar daca stie concret cum se face. Desigur ca limitarile pot fi din CDI,alimentare,evacuare,piedici in carburator. Sincer asta nu ma ajuta deloc mai departe. Oricum multumesc pentru timpul acordat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pustiu,in primul rind nici macar nu te-ai prezentat sau completat profil-ul,ca dovada de minim bun simt.

apoi, facem si "ora de romina" citeodata,atunci cind sensul cuvintelor este gresit sau incorect exprimat.

 

ref la problema ta,limitatoarele de regula sint in tobe(trebuie sa le cauti,de regula la intrare in cot)sau in carburator(jiglere micsorate)sau pe admisie(la fel ca la tobe).

daca rasfoiesti suforum-ul,ai sa abservi ca nu o sa gasesti pe nimeni care sa fi avut Keeway.asaca,trebuie sa iei de bun ce s-a facut pe la alte marci de moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact ce te face sa crezi ca un motor de 250 ar fi limitat? De ce ar fi limitat? Ce viteza maxima scrie in fisa tehnica/talon? Iar la 17 CP sincer nici nu m-as astepta la o viteza mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta am vrut sa zic si eu...Dragstarul de 250,merge cu max 140/h...Asa ca asta chinezeasca (no offence),nu cred sa poata mai mult de 100-110km/h...Chinezii,copiaza multe modele de motociclete si scutere,in general modele scoase din fabricatie,de producatorii "originalelor".Dar,nu se ridica la calitatea si caracteristicile lor,din pacate.Mai nou,au copiat si BMW F650CS,ala de oras,pe curea.Chinezii,l-au facut scuter,de 250 si 350 cc.Abia astept sa vad cu ochii mei,copia facuta de ei...Si-o faza simai haioasa - am vazut acu' vreo 15 ani,o copie dupa Honda Rebel - i-au zis REVEL !!!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...