Sari la conținut

Plimbarea de sambata


Postări Recomandate

Pentru sambata asta ma gandesc la o plimbare cu vacile prin padurile din zona Buzaului - Sarata Monteoru. Nu stiu un traseu anume (daca are cineva idee de drumuri forestiere pentru vaci gen Transalp, GS si altele asemenea cu sau fara crampoane, va rog dati-mi o idee de traseu). Daca nu aflam din timp de vreun traseu anume, ajungem in zona si-o cotim pe primul forestier care ne iese-n cale.

Daca vreti sa mergeti, dati un semn ;)

 

Daca ploua sau sta sa ploua, eu ma retrag din "cursa".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand sa mergi in alta zona ceva mai pietroasa. in zona aceea e renumit namolul de buzau. eu ii mai spun lut. e suficient sa fie un pic moale si nu trebuie neparat sa ploua. oricum in perioada asta numai uscat nu e acolo. un simplu forestier devine traseu hard si pt. un exc, da daca ai chef de munca.....go for it

daca vrei iti dau trasee pt.. garmin. contin si ceva forestier de legatura

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti recomand sa mergi in alta zona ceva mai pietroasa. in zona aceea e renumit namolul de buzau. eu ii mai spun lut. e suficient sa fie un pic moale si nu trebuie neparat sa ploua. oricum in perioada asta numai uscat nu e acolo. un simplu forestier devine traseu hard si pt. un exc...

 

Ok. Atunci ma voi gandi la un alt traseu.

 

Multumesc pentru sfat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Atunci ma voi gandi la un alt traseu.

 

Multumesc pentru sfat :bow:

 

Nu fac reclama...dar sa stii ca Buzaul mai e recunoscut si pt frumusetile lui UNICE in Europa...cum ar fii VULCANII NOROIOSI, MUNTELE DE SARE DE LA LOPATARI, LANGA PLATOUL MELEDIC, FOCURILE VII DE LA TERCA (SPRE GURA TEGHII), ZONA COLTI CU MUZEUL DE CHIHLIMBAR VECHI DE MILIOANE DE ANI, PUTIN MAI SUS RENUMITELE PESTERI CU INSCRISURI INCA NEDESCIFRATE..., plus alte locuri superbe de vizitat...Siriu, Cabana 14 Scaune pe valea Casoca, si cascada Casoca...varful Penteleu...cu statia meteorologica, de unde se vede Ploiestiul daca e senin, Zona BISOCA cu lacurile din zona, zona CIOLANU cu manastiri, tabere de sculptura in aer liber, ...etc, etc...etc :bow:

Drumuri faine iti doresc...pacat ca am probleme la bembeu meu, ca veneam si eu...a, si daca treci prin Plescoi (sat intre Sapoca, Berca), sa nu ratezi renumitii "CARNATI DE PLESCOI"... ;)

Uite o harta cu starea drumurilor...

/index.php?showtopic=440926

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...