Sari la conținut

Gheezi Brian


allias
 Share

Postări Recomandate

nu stiu cati ati auzit de aceasta firma probabil ca nu multi(eu am aflat azi desi se pare ca scot modele proprii din 2003 :moto: )snt o firma italiana de tunning moto ce si produc motociclete propii pe noile motoare moto guzzi, fabrica(sau mai degraba atelierul)fiind in apropiere de cei de la moto guzzi.legatura dintre cei doi producatori s-a cimentuit si mai tare cand moto guzzi i a insarcinat cu producerea unui model sport deja celebrul moto guzzi MGS-01 Corsa care a castigat (spre surprinderea mea si a multora o gramada de curse pe circuite celebre).motoarele lor sunt absolut superbe si se pare ca si tehnic au impresionat pe cei ce le au testat fiecare detaliu fiind armonios dezvoltat. aceasta grija pt detalii s a transmis si la moto guzzi pentru ca in ultimul timp baietii astia scot numai modele bune.

post-9103-1146930677_thumb.jpg

post-9103-1146930700_thumb.jpg

post-9103-1146930721_thumb.jpg

post-9103-1146930739_thumb.jpg

post-9103-1146930773_thumb.jpg

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa stii ca scot niste modele :moto: ,nu stiu cum au facut dar le-au cam scapat pe strada neste modele ea uitati aici....si e doar inceputul :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah eu l am pus la discutii generale despre motociclism .cum mama dracu au ajuns aici?

@moto fane:ha ha! :ok: doar ca are motorul de moto guzzi (baza ca snt schimbate fata de variantele guzzi si scot mult mai multi cai) nu le face moto guzzi.asa cum un mclaren f1 nu e bmw.

 

snapshot:u re right.sorry :moto:

Editat de allias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well... moto_fane are intr-un fel dreptate; in ultima vreme Ghezzi-Brian a ajuns un fel de Divizia de Proiectare de la Moto Guzzi, ceea ce insa nu-i absolut deloc rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. allias ! eu n-am zis ca l-e face guzzi , eu am prezentat doar ce pot sa faca uamenii aia, :moto: ca cei de la guzzi au si un fel de divizie cu atat mai bine ,,, si ea uite aici :ok: bestial str-ul ala de 750 ,si un motor top secret V4 frate , cum o sta ala pe norge? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e divizia lor de nebunii atunci f bine.vad ca cei de la aprilia au intentii serioase cu cei de la moto guzzi si snt hotariti sa iy "scoata in lume".cum am mai zis ce au scos in ultimii ani e demn de numele moto guzzi si personal apreciez grija pe care o acorda armoniei intre tehnica si design.

ps:v4 adica..snt cate 2 cilindrii pe fiecare parte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e divizia lor de nebunii atunci f bine.vad ca cei de la aprilia au intentii serioase cu cei de la moto guzzi si snt hotariti sa iy "scoata in lume".cum am mai zis ce au scos in ultimii ani e demn de numele moto guzzi si personal apreciez grija pe care o acorda armoniei intre tehnica si design.

ps:v4 adica..snt cate 2 cilindrii pe fiecare parte?

...daca tot esti din constanta ,da si tu o fuga si punele o intrebare la aia de la imsat, : :ok: :) :blink: : ....glumeam ! azi dau o fuga la salon si-am sa-i intreb si pe cei de la daytona twins, parca ii vad: :crack: ..... :crack: :crack: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: ha ha.faci misto de un incepator. :what: .intrebam si eu. btw oare cat or costa motocicletele lor(cred ca un pret de B) :blink: :lol: ).imi place Fionda.

...hmmm! fionda , jenti marchessini,frane radiale,suspensii de top.etc.....''scump doamna scump'',are stil nu gluma ,poate o vom vedea la urmatorul salon :lol: ps.pune si tu semnul sa stim ca esti incepator,, :crack: ,,tu chiar nu stii de gluma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...