Sari la conținut

Accident Cluj Sambata 6.04.2006


dragon tech
 Share

Postări Recomandate

Sambata 6.04.2006 pe la ora 6.00 dimineata pe dealul Feleacului a fost un accident, un motociclist, probabil din cauza ca asfaltul era ud, a intrat intr-un parapet de protectie si apoi cred ca a zburat peste parapet si a cazut intr-un sant de drenaj. Era un grup de vre-o 5 motociclisti cu motocilete de viteza care mergeau la Arad la etapa din campionatul national de viteza.

Noi am ajuns acolo (mergeam spre Bucuresti) dupa ce ajunsese ambulanta, am oprit, baietii au spus ca nu avem cu ce sa-i ajutam si ca din primele constatari motociclistul avea doar mana rupta.

Daca stie cineva cum se mai simte motociclistul...si daca il putem ajuta cu ceva (nu retin de unde erau baietii) sa ne contacteze.

Ii uram insanatosire grabnica si inca multi km fara incidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Va multumesc tuturor pentru urarile de insanatosire grabnica. :cheers:

Vreau sa multumesc in primul rand prietenilor mei care au abandonat totul si au fost langa mine. :angry: Nu in ultimul rand, multumesc prietenei mele (Angie) care a fost ingerul meu pazitor pe toata durata recuperarii. :moto:

Pe scurt: asfalt rece, umed (ploua), anvelope noi, motor nou, viteza relativ mica (70km/h), inclinatie prea mare intr-o curba cu denivelari. Impactul cu parapetul a fost destul de dur... :eek:

Fractura humerus drept si maleola dreapta interna. O tija de titan in brat + doua suruburi. Doua suruburi din acelasi material in maleola. :D

Ma pregatesc sa o scot din nou la asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...