Sari la conținut

Cursa Bucuresti - Constanta/Sinaia


bhairava
 Share

Postări Recomandate

e cam de doua ori mai scurt, asfalt cu mult mai bun decat pe drumul spre Constanta, mai putine carute ... NU TRECEM PRIN IALOMITA !!! ... si mai are si niste curbe simpatice in care se vede cine stie si cine nu....

Asteptam GP-istii pe Honda care s-au umflat prea mult ... netu' ingrasa :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu propun sa facem doua grupuri:

 

- cei care pleaca la munte ca sa-si scoata mobrele la plimbare, categorie in care ma veti regasi pe mine.

 

- descreieratii periculosi care se cred la curse si carora li s-a varsat adrenalina in creier. de asemenea la capat de cursa propun sa radem si cu kurul de ei. daca nu-i putem descuraja atunci macar sa-i huiduim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun sa facem doua grupuri:

 

- cei care pleaca la munte ca sa-si scoata mobrele la plimbare, categorie in care ma veti regasi pe mine.

 

- descreieratii periculosi care se cred la curse si carora li s-a varsat adrenalina in creier. de asemenea la capat de cursa propun sa radem si cu kurul de ei. daca nu-i putem descuraja atunci macar sa-i huiduim.

se vede clar ca mai ai de stat pe forumuri metre pana o sa iti dai seama ca eu am spus totul la misto.... :) oi fi stat tu langa pfeiffer dar si eu am sapca semnata personal schumacher....asta nu ma face nici pe mine un sofer mai bun dar nici pe tine un vatman mai abil.... :)

 

ps. si eu sint de parere ca trebuie facute doo grupuri NOI si TU ( daca incepi acum sa imi explici ca un grup se constituie din minim 3 persoane,2 ar fi cuplu ;) :), iti voi aplica un sticker cu honda pe mobra ta :) :( )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucura faptul ca nu te iei in serios nici macar tu. cat despre abilitatile pe sosea, sa lasam vechimea sa vorbeasca. cati ani ziceai ca ai? :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spuneam, am o carioca de scris pe cauciucuri. :) ma mai gandesc la text pana maine. ah, scuze, tu ai luat avans la ducati si ti-e frica sa nu-l trantesti. te iau in spate? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupun cacarioaca aia vrei sa o folosesti pe caucioacele mele/altora....ca pe rotile tale de fier nu prea ai cum... :( , ...pai deskide si mie usa 3 sa stau mai in spate.... :) ....sa scri asa....de la supusul zahei catre zeul cox.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as mai adauga ca nu m-ai impresionat deloc dar n-are rost, stim cu totii ca am vreo 8 ani avans la spus glume :) :( :) maine sa-ti iei casca ca mergi cu mine. probabil e singura motocicleta din grup care ne poate duce pe amandoi fara sa ne simta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce masori tu tot in timp? "am 12 ani de mers in plus....am 8 ani de spus glume...." complexe cumva ? :( :) .... ai auzit de intensitate? nu te supara...nu totul se masoara in "ani" :)

 

esti neam de marinar cumva? ca prea ai navigat de la subiect.....in loc sa spui ca " nu am curaj sa fac o asemenea cursa" tot bagi argumente gigicontra eventualilor participanti....uite...aranjeaza cu cineva cu o spaguta ( iti dai seama ca mai mica decat aia de la supermoto-- o knorrbita, o pastrama ceva) sa fi si aici arbitru....si aici ca si acolo nu vei avea nimic de castigat doar ca te vei amuza pe bara de tot ce se petrece.....pun pariu ca iti pacalesti prietenii sa se imbete ca sa razi de ei.... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iote ma, zahei, eu ma simt direct amenintat de acest nene 666.....unde vezi tu bascalie metre??? eu tot invit lumea la cursa...este cat se poate de on topic....ce vrei sa le pun si benzina acum???? daca tot vrei sa faci ceva bun, sterge anunturile alea cu "vand moto cu acte uitate la casa de asigurari". vand filtre ulei de masina care merg la moto......noi ne facem treaba aici.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iote ma, zahei,  eu ma simt direct amenintat de acest nene 666.....unde vezi tu bascalie metre??? eu tot invit lumea la cursa...este cat se poate de on topic....ce vrei sa le pun si benzina acum???? daca tot vrei sa faci ceva bun, sterge anunturile alea cu "vand moto cu acte uitate la casa de asigurari". vand filtre ulei de masina care merg la moto......noi ne facem treaba aici.... :(

 

Coxanelu, eu chiar am vb serios. Nu am vrut sa semene a amenintare sau a altceva.

 

Doar v-am atras atentia ca deja sunteti off topic cu fraze de genu:

 

esti neam de marinar cumva? ca prea ai navigat de la subiect.....in loc sa spui ca " nu am curaj sa fac o asemenea cursa" tot bagi argumente gigicontra eventualilor participanti...

 

In loc sa incerci sa remediezi situatia continui ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noutati - noutati....Bhairava, Bob....cum era cu Honda si cursele ??? Permite-mi sa-ti explic cum sta treaba la Superbike dupa SUPERSTOCK-free practice....(aici vorbim de sasiul motocicletelor care merg si pe strada, nu de RCVxxx)...

 

observam ordinea r1,r1,zx10,r1......prima honda pe 15

 

1 Vankeymeulen Didier Yamaha Motor Germany Yamaha YZF R1 12 1'42.634

 

2 Vizziello Gianluca Italia Lorenzini by Leoni Yamaha YZF R1 10 1'42.986

 

3 Rocamora Enrique Kawasaki Bertocchi Kawasaki ZX10 12 1'42.995

 

4 Sofuoglu Kenan Yamaha Motor Germany Yamaha YZF R1 11 1'44.191

 

5 Laverty John EMS Racing Suzuki GSX 1000R 10 1'44.382

 

6 Hurtado R. Jose Manuel MIR Racing Suzuki GSX 1000R 10 1'44.424

 

7 Lombardo Jose MIR Racing Suzuki GSX 1000R 9 1'44.559

 

8 Chiarello Riccardo Suzuki Alstare Corona Extra Suzuki GSX 1000R 10 1'44.560

 

9 Badovini Ayrton EVR Corse Biassono R.T. Ducati 999S 10 1'45.388

 

10 Brannetti Alessandro FbC Racing - Spamoto Aprilia RSV 1000 10 1'45.471

 

11 De Angelis William Rox Racing Ducati 999S 8 1'45.637

 

12 Dionisi Ilario Celani - Suzuki Italia Suzuki GSX 1000R 11 1'45.639

 

13 Bianco Stefano MNR Racing Suzuki GSX 1000R 4 1'45.913

 

14 Dal Corso Christian PSG-1 Corse Ducati 999S 11 1'46.339

 

15 Miksovsky Tomas Intermoto CZECH Republic Honda CBR 1000RR 12 1'46.351

 

16 Vanstaen Pierrot Association Plein Gaz Suzuki GSX 1000R 11 1'46.768

 

17 Alfonsi Lorenzo Italia Lorenzini by Leoni Yamaha YZF R1 9 1'47.391

 

18 Smrz Matej AKUNA Racing Team Honda CBR 1000RR 10 1'47.526

 

19 Martinez Alex Intermoto CZECH Republic Honda CBR 1000RR 7 1'47.558

 

20 Martinez Bernat Bernat Marvimoto Suzuki GSX 1000R 12 1'48.526

 

21 Jaroslav Cerny AKUNA Racing Team Honda CBR 1000RR 12 1'49.375

 

22 Polita Alessandro Rox Racing Ducati 999S 7 1'50.688

 

23 Bucek Libor Bucek Racing Honda CBR 1000RR 12 1'50.868

 

24 Fastre Gregory Zone Rouge Yamaha YZF R1 5 1'51.428

 

25 Vermonden Sepp Sepp Racing Suzuki GSX 1000R 5 1'51.520

 

26 Butler David EVR Corse Biassono R.T. Ducati 999S 9 1'51.858

 

27 De Vries Robert CRT Yamaha Yamaha YZF R1 11 1'52.257

 

28 Klausen Risto Bike World Racing Honda CBR 1000RR 11 1'52.551

 

29 Gatenby David Beowulf World Suzuki GSX 1000R 6 1'53.567

 

30 Van Looy Tom Herman Verboven Racing Suzuki GSX 1000R 8 1'56.044

 

31 Verboven Leroy Herman Verboven Racing Suzuki GSX 1000R 2 2'05.586

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata, tu nu aveai un GPZ? Ai avut vreun motiv anume pentru care ai luat si Honda asta? Nu te mai multumea gpz-ul sau pur si simplu voiai ceva mai nou?

ba da..aveam GPZ care m-a multumit foarte bine pana a venit clientul cu banii...si atunci m-am gandit sa-ncerc si altceva (fie vorba intre noi... nu e mai noua..ba chiar mai veche -89-), adica CBR 600f si am observat ca imi plac calutii :) cat mai multi sa fie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bhairava tatii, in ce gaura sub pamant te-ai ascuns ? azi a fost frumos, am fost la munte....ne-am distrat, ne-am plimbat cu motoarele pe serpentine....daaa, am uitat, asta nu e pentru motociclistii de casa (monitoricus-biciclus).... :( :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...