Sari la conținut

Ducati Multistrada 1200


Postări Recomandate

Ce enduro omule? Enduro soft, adica forestiere. Adica merge si pe unde nu-i asfalt. Nu te gandi la namoale sau bolovanisuri decat daca te dau banii afara din casa. Asta e evident.

 

Apropo: cu cat e mai scumpa intretinerea la desmodromice? Ce trebuie schimbat si la ce intervale? Comparativ cu un motor su supape de titaniu, nu-i cam tot acolo?

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh,cine are bani de Ducati nu cred ca sta in costul manoperei de reglat supapele :crack: . In alta ordine de idei, daca vrei mergi si cu un 1098 pe forestiere,nu doar cu Multistrada.

Oricum este foarte interesant de vazut ce evolutie va avea modelul. Pretul mi se pare imens totusi fata de un KTM de exemplu (sau chiar al unui GS). KTM e cam la 13.5k full iar asta e 18.5k. La entry level GS si multistrada au acelasi pret. Cu mentiunea ca entry level la GS tine si ABS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa, foarte frumoasa

 

totusi nu ma inteleg cu utilitatea ei (limitarea la drumuri bune)

 

Oricum, cel putin in strainatate, multe din genul asta de mobre nu vad niociodata altceva decat asfalt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa, foarte frumoasa

 

totusi nu ma inteleg cu utilitatea ei (limitarea la drumuri bune)

 

Oricum, cel putin in strainatate, multe din genul asta de mobre nu vad niociodata altceva decat asfalt...

 

Enduro care vede doar asfalt, e ca vaca de companie (pet).

Sau ca femeia frumoasa pe care doar o plimbi si nu o f...ti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca trebuie sa faci eforturi foarte mari (uneori sa platesti niste amenzi) pentru a pupa vreo 10 minute de offroad. Cel putin in cazul meu. Unde vad cu ochii,numai asfalt. Cateodata mi-e dor de-acasa. In ultima vreme,tot mai des...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...