Sari la conținut

Jawe Modificate


Eddye
 Share

Postări Recomandate

punel mah sa il vedem si noi...io numai am filmulete cu fostul meu moped care e la fel ca al vostru jawa..mai am decat unu da la sfarsit cad cand faceam wheelie...am dat intro piatra pe o roata...dak e il pun...da intai sa tai partea cand cad....

Editat de sorin_moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa is numai mostre...nu merita sa le descarcati asa...mai bine ma cautati pe Yahoo!Messenger,si il descarcati direct de la sursa;))...

ID-ul meu este: petrus_eddye

repet: asa nu e calitate buna....

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti ... am avut si eu un moped Puch maxi L din '76 ... avea 2000 km cand la-m luat din austria si am facut eu vreo 10000 prin bucuresti in 3 ani dar arata ca in prima zi ...si mergea tot ca in prima zi... dar anul trecut prin toamna mi la- furat din curte ... pun si eu ceva poze ku el .. oricum nu mai am sperantza dar cine stie ... si am si un cauciuc de vanzare nou Kenda a fost dat comanda in germania la puch si acum am ramas cu el ... bafta

post-9629-1148202881_thumb.jpg

post-9629-1148202896.jpg

post-9629-1148202908.jpg

post-9629-1148202918.jpg

post-9629-1148202932_thumb.jpg

post-9629-1148202942.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la aeroport.......SUUUUPER!!!!!!!.....ce motociclete :rose: !Cel mai mult mi-a placut Streetfight'u(wheelie,burnout,feetover,donuts,stoppies.....);Dar au fost si curse! :ok:

A fost super :lol: :P :rose:

p.s.Te salutam baiatu cu un Kawasaki ZXR750(ne-am intalnit acolo)! :rose:

 

Mi-am vandut JAWA :eek:

Desi n-am primit cat valora, trebuia s-o vand;.....strang bani pentru noua motocicleta, un Honda CBR 125R,sau ceva de 125cc ;) :P

Si asta a fost buna(pentru inceput);am invatat sa conduc pe ea,sa fac wheelie.....dar acum am 16 ani si pot sa-mi fac carnet(A1),si-mi iau cva mai bengos!!!

Editat de Rony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti ... am avut si eu un moped Puch maxi L din '76 ... avea 2000 km cand la-m luat din austria si am facut eu vreo 10000 prin bucuresti in 3 ani dar arata ca in prima zi ...si mergea tot ca in prima zi... dar anul trecut prin toamna mi la- furat din curte ... pun si eu ceva poze ku el .. oricum nu mai am sperantza dar cine stie ... si am si un cauciuc de vanzare nou Kenda a fost dat comanda in germania la puch si acum am ramas cu el ... bafta

Mult noroc in continuare si cat mai multi Km fericiti pe 2 roti!

;) :lol: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah....am vazut filmuletul vostru si a lu sorin ala cu jawa ca a voastra cu motor de 80....mie mi-au placut de la voi decat wheelie care il faceti destul de bine...da si sorin il facea bine...cu vit mai mare pacat ca a cazut la sfarsit...cerculetele alea...mai bine te lasi mai mult si numai virezi coarnelea alea atat de mult ca nu prea e bine si risti sa cazi si tu si ea...mie mai mult mi-a placut ce facea sorinel ala...nene..ti-ai rupt ceva cand ai cazut? vreo mana vreun picior ? l-am mai vazut de cateva ori cu motoreta aia prin oras ca si io tot din giurgiu sunt...e nebun..merge numai pe banda a 2-a si pe contra sens si printre masini...si numai blana ;) :lol:) :P..soronele da si mie un PM ca vreau sa vb cu tine sa ne intalnim sa imi arati si mie ce sti sa faci :ok:)))

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stati in oradea si mi-ati vazut motocicleta sa ma anuntati!!! a fost furata din parcare la C.N. Emanuil Gojdu!!!! (aia verde)

 

cautati-ma pe yahoo messenger. ID: petrus_eddye

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noah...

Sa incep cu motoru lu frate-meu (cel portocaliu):

-farurile nu seamana deloc cu cele originale

-aripa spate e scurtata, modificata

-Flames nu prea vezi pe mopeduri

-toba de esapament modificata sa iasa flacari

-motor 60 cmc

-ilminare sub motor cu leduri albe

-leduri in far(albastre), fara bec!

-oglinzile nu seamana cu cele originale, mai ales ca is 2, si standard nui numai o sg oglinda in partea stanga

 

Si acum motoru meu(cel verde care e furat acuma):

nu prea difera de cele standard, cu mici exceptii:

-neoane verzi(2) montate sub rezervor

-leduri albastre in far, in loc de bec

-motor 60 cmc

-oglinzi la fel ca la a lu fratemeu

-mai nou este de 2 persoane(lucru neobisnuit la moped Jawa)

-toba de esapament tot asa modificata sa iasa flacari

-in rest...nimik

 

Mie imi place asa cum e, fara sa ascult parerile tampite ale unora(nu te supara)

scuzati greselile gramaticale da ma grabesc..

 

P.S.: nu pot face poze ca motoru ii FURAT!!!!! :cheers:

 

Asta numiti voi modificari :ok: ??? Orice prost stie sa faca asaceva :)

 

Modificarile se fac si la motor cat si estetic ... Dar voi nu stiu ce ati facut la vedere tot e de origine

Apropo de modificari: tu ce ai modificat la motorul tau? :crack:

Editat de Eddye
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marfa filmuletul, marfa motoretele, schemele, totul e marfa. felicitari. si nu-i ascultati pe ceilalti (poate sunt doar invidiosi).

 

PS: imi pare rau ca ti-a fost furat motorasul. bafta in recuperarea lui!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...