Sari la conținut

surubele/nituri din plastic pt parbrize-carene


yuk
 Share

Postări Recomandate

caut surubele+"dibluri" din plastic (la accident salveaza o parte din plastice)pentru care la infiletare sa nu fie nevoie de acces decat din exterior...diametru 3,4,5mm

Nu am nevoie de cantitati industriale ca nu am service...putine si ieftine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acele surubele de plastic de care vorbesti cred ca sunt acele piulite sub denumirea de "well-nut".

daca vei cauta pe google le vei gasi asa.

 

gasesti pe e-bay cautand "well-nut" la set de 10bucati cu 16$ (cu tot cu transport). cam 5 lei bucata. Vin cu tot cu surub.

 

sau aici: http://www.desmoparts.com/ducati/wellnut/wellnut.htm exact acelasi cod de pt honda transalp.

Editat de Alexxus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut ceva "diblu" mai micutz din plastic/cuciuc ... surubele din plastic am gasit (numai metric) ca sa se rupa in caz de impact... am ma multe perforatii la carene cu diametrul de vreo 4-5 mm ... pentru a lega plasticele intre ele (nu de cadru) si pt parbriz (care e putin mai gros)de carena... numai cu acces din exterior.

Acum am ceva dibluri din plastic, care pe spate au un fel de "urechi" care agata o saiba si in ele se unfileteaza horsuruburi metalice care largesc cele 4 sferturi ale mnusculelor dibluri... acum sunt cam uzate si este greu sa le tin contra la desurubare la parbriz as mai monta cateva in locuri unde accesul prin spate e nasol si unde am pus ceva clipsuri pt prins instalatia elestrica de o perforatie din tabla la auto

Mesaj completat

acele surubele de plastic de care vorbesti cred ca sunt acele piulite sub denumirea de "well-nut".

daca vei cauta pe google le vei gasi asa.

 

gasesti pe e-bay cautand "well-nut" la set de 10bucati cu 16$ (cu tot cu transport). cam 5 lei bucata. Vin cu tot cu surub.

 

sau aici: http://www.desmoparts.com/ducati/wellnut/wellnut.htm exact acelasi cod de pt honda transalp.

a dreptate... asa e original... :crack: am nevoie de cele mai mici

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...