Sari la conținut

Curatare Motor


Postări Recomandate

salutare. am doua probleme la care caut raspunsuri:

 

1. cu ce sa curat motorul pt a-i reda stralucirea (indepartare strat oxidat) fara sa-l demontez si sa-l cufund in diverse chestii. cineva mi-a sugerat soda caustica dar pare cam extrem. nu vreau sa am alte belele.

ma intereseaza nume de substante sau denumirea lor comerciala si daca ataca si altceva (plastic, etc)

 

 

2. vreau sa refac plasticele de la DR pt ca au mici adancituri (ca si cum ar fi fost atinse de scantei de sudura)

ideea este ca vreau sa le umplu si, apoi, sa le slefuiesc si sa le vopsesc. CU CE SA LE UMPLU ? merge cu superglue ? ce indice de finete este necesar sa aiba hartia abraziva ?

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. am doua probleme la care caut raspunsuri:

 

2. vreau sa refac plasticele de la DR pt ca au mici adancituri (ca si cum ar fi fost atinse de scantei de sudura)

ideea este ca vreau sa le umplu si, apoi, sa le slefuiesc si sa le vopsesc. CU CE SA LE UMPLU ? merge cu superglue ? ce indice de finete este necesar sa aiba hartia abraziva ?

 

multumesc

Salut, asta o poti face numai cu chit de fibra si chit auto, pe urma a-l slefeuiesti cu smirghel si daca ai maine si ochi buni iese perfect de vopsit iti recomand s-a te bagi numai daca te pricepi.Sal si bafta!!! B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, asta o poti face numai cu chit de fibra si chit auto, pe urma a-l slefeuiesti cu smirghel si daca ai maine si ochi buni iese perfect de vopsit iti recomand s-a te bagi numai daca te pricepi.Sal si bafta!!! B)

 

 

adanciturile sunt f.f.f mici (sub 1 mm), merge cu chit ? are priza buna la plastic ?

( carenele mele sunt din plastic flexibil)

 

DR-ul are putine chestii de vopsit asa ca daca dau chix nu e mare paguba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...