Sari la conținut

BRATSTYLE


Kustom
 Share

Postări Recomandate

in legatura cu linia de la cadru, rezervor e perfecta deoarece asa am vrut, si nu cred k ai vazut tu un brat style cu liniii curgatoare...

Mesaj completat

furtunul de nivel cum altcumva sa il pun k sa nu stric linia lui? mie unul nu imi place furtunul ce il ai sau il aveai pe nepra ta... parca era un furtun pus asa fara noima..... gusturile nu se discuta.

numai bine

 

http://bratstyle.com/custom/custom.htm

imi arati o mobra din lnkul de mai sus, la care linia rezervroului urca in sus fata de linia cadrului!?

nu e exegerat la tine da chiar si un pic strica linia, eu asa o vad, important e s-o vezi tu asa cum iti place tie, ca a ta va fi la urma urmei.

nu am zis de linii curgatoare ci de linii care se intesecteaza asa cum le-am descris mai sus!

ma rog! am vrut sa-ti dau un sfat, vad ca te ofensezi, pe viitor am sa abtin in a da sfaturi!

 

furtunul de nivel le rezervoarele mele,( nu stiu la care din ele te referi), e pus cu un scop anume,si acela de a vedea exact cantitatea de benzina, asai vad rostu, de aceea l-am pus. n-o fi aratat bine dar se valorifica prin prezenta lui.

asai ai dreptate!

gusturile se impartasesc se discuta, nu se executa!

din partea mea spor la munca si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai eu aia ziceam....gusturile...

am facut si cutia cu instalatia electrica si am pus si o siguranta super faina .... vedeti pozele...

maine pun poze si cu comenzile si mai multe

 

Mesaj completat

de care linii ale rezervorului zici ca nu potrivesc cu cadru? sincer sunt in ceata.....

tu zici k linia rosie (baza rezervorului) nu e paralela cu linia verde(linia cadrului)?

post-13375-1262197934_thumb.jpg

post-13375-1262197955_thumb.jpg

post-13375-1262200463_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"tu zici k linia rosie (baza rezervorului) nu e paralela cu linia verde(linia cadrului)? "

 

exact! da zenzatia de frintura!

sau linia rosie - lina bazei rezervorului sa fie paralela cu solul, daca nu poti s-o faci paralela cu linia cadrului (lina verde).

 

oriunde te-ai uita pe site-uri cu mobre cioplite nu ai sa vezi niciodata la nici o mobra, linia bazei rezervorului sa urce in sus fata de linia cadrului.

ori aceasi linie continua cadru - baza rezervor ori linia bazei rezervorului paralela cu solul.

insa iar discutam de gusturi!

daca vrei sa iesi din tipar atunci eu iti stau in calea inpliniri.... cu comentari, si nu vreau! vreau doar sa ma intelegi unde bat.

Editat de mas oyama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am inteles si eu..... :D

dar mie imi place sa fie rezervorul in partea din spate cat mai jos pe cadru si in fata cat mai sus.... gusturi din nou....

pe langa k am facut primul bratstyle din romania ,se pare k am facut si o alta linie la rezervor - cadru :love: :P

Mesaj completat

si cred k am mai inventat si mersul mai comod pe mobra ......

ma uitam prin poze vechi si m-am vazut.... :) :) :drink:

post-13375-1262203676_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa iesi din tipar atunci eu iti stau in calea inpliniri....

 

Ma lasa baiatul sa faca exact cum ii place lui asa invata, ia uite aici citeva exemple fara linii asa cum zici tu ...nu exista tipar la construierea unui chopper sau bratstyle sau bobber ....chiar asta este super interesant si inovator, LIBERTATEA DE CONSTRUCTIE SI DIZAIN ,unicul lucru ce exista este STILUL in care intra motorul ,chiar daca multi in tara numesc un motor chopper si nu este , zic bobber la ceva ce seamana dar nu rasare....

 

Asta a luat si mai multe premii

 

http://images.google.es/imgres?imgurl=http...l%3Des%26sa%3DG

 

A patra de pe acest link

 

http://thekneeslider.com/archives/2008/02/...apan-bratstyle/

 

Inca un exemplu in care nici linia cadrului nici rezervorul nu sunt pe aceiasi linie si rezervorul baza lui nu e paralela cu solul

 

http://www.bratstyle.com/custom/xs650sp%20...oto%2033011.jpg

 

pot sa continui daca vrei....

 

Stiu ca iti place sa critici sau sa dai sfaturi, stiu asta foarte bine din multe posturi ale tale, dar de multe ori sunt pareri ale tale personale, nu e ceva general

 

Nu vreau sa fiu rau dar asa de curiozitate cam cite motoare ai modificat tu sau la cite ai lucrat tu ?? asa pt cultura mea generala

 

Nu te supa pe mine, dar citeodata chiar incerc sa te inteleg dar credema nu pot....

 

salut si numai bine :) :love:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi aproape am terminat motocicleta.... sper sa va placa...... si am refacut evacuarea ( roby ) :love:.....am m,ontat frana pe spate racing....vedeti voi...

deabia astept sa il vad vopsit ..... va fii o grafica super si o las surpriza pt toti.... :)

materialul este destinat persoanelor peste 18 ani .... ENJOY

HAPPY NEW FUCK'N YEAR

Mesaj completat

am si uitat, pana la ora 6 am lucrat azi :drink:,..... asta da sfarsit de an...

Mesaj completat

....

post-13375-1262275381_thumb.jpg

post-13375-1262275393_thumb.jpg

post-13375-1262275407_thumb.jpg

post-13375-1262275434_thumb.jpg

post-13375-1262275440_thumb.jpg

post-13375-1262275759_thumb.jpg

post-13375-1262275776_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe buna treaba, deabea astept sa vad cum arata tot vopsit curatat tot......fain a iesit si asta

 

LA MULTI ANI si un an nou plin de noi proiecte

 

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare!:love: io zic ca omul trebuie apreciat din toate punctele de vedere.asta inseamna chopper-eala.omul continua o miscare de acum cativa ani cand pe la intalnirile moto puteai vedea motoare chopperite mai bine sau mai putin bine, la putere fiind ,,drive what you built''.acum castigi daca vopsesti frumos si accesorizezi scump si mult un suzuki m1800(vezi Predeal de anul acesta).

felicitari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc pt sustinere..... pt mine e ceva cand zici cateva cuvinte frumoase despre o motocicleta care nu este terminata dar este apreciata deja......

an nou fericit si multa bucurie

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi aproape am terminat motocicleta.... sper sa va placa...... si am refacut evacuarea ( roby ) :love:.....am m,ontat frana pe spate racing....vedeti voi...

deabia astept sa il vad vopsit ..... va fii o grafica super si o las surpriza pt toti.... :)

materialul este destinat persoanelor peste 18 ani .... ENJOY

HAPPY NEW FUCK'N YEAR

Mesaj completat

am si uitat, pana la ora 6 am lucrat azi :drink:,..... asta da sfarsit de an...

Mesaj completat

....

ia uite! a iesit superba pina la urma!

bravo ! felicitari!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, frumos, imi place forma. :love: Spor la treaba in continuare.

 

Dar frana ai doar pe spate sau butucul de pe fata are un fel de frana incorporata? (intreb pentru ca nu ma pricep).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are frana si pe fata dar e pe butuc care nu e prea eficienta si e din anii 80'.....din acel motiv am montat un etrier nissin pe spate ( racing ) cu pompa racing sa ma mai si opresc :love:

Mesaj completat

azi am terminat de dezansamblat si m-am apucat de pus chit pe piese.... am refacut toate sudurile... si am avut timp si sa montez un ceas la presiunea de ulei, facut din un barometru , si o semnalizare veche.... maine pun poze cu motoul dat in grund dak am putin noroc....

post-13375-1262453226_thumb.jpg

post-13375-1262453235_thumb.jpg

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are frana si pe fata dar e pe butuc care nu e prea eficienta si e din anii 80'.....din acel motiv am montat un etrier nissin pe spate ( racing ) cu pompa racing sa ma mai si opresc :D

Mesaj completat

azi am terminat de dezansamblat si m-am apucat de pus chit pe piese.... am refacut toate sudurile... si am avut timp si sa montez un ceas la presiunea de ulei, facut din un barometru , si o semnalizare veche.... maine pun poze cu motoul dat in grund dak am putin noroc....

salut cum ziceau si oamenii mai sus frumoasa sa vedem si vopseaua orcum arata bine si asa bafta :o numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are frana si pe fata dar e pe butuc care nu e prea eficienta si e din anii 80'.....din acel motiv am montat un etrier nissin pe spate ( racing ) cu pompa racing sa ma mai si opresc :o

Mesaj completat

azi am terminat de dezansamblat si m-am apucat de pus chit pe piese.... am refacut toate sudurile... si am avut timp si sa montez un ceas la presiunea de ulei, facut din un barometru , si o semnalizare veche.... maine pun poze cu motoul dat in grund dak am putin noroc....

super! e bine venit barometrul! si da tare fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MS LA TOATA LUMEA ! ! !

azi am terminat de vopsit cadrul si am dat vopseaua si pe aripa, rezervor etc.

tare mult imi place cum am dat pe la incheieturii cu auriu.... pe negru e super (zic eu ) da o tenta de rugina ,asa..... vedeti ....

post-13375-1263061255_thumb.jpg

post-13375-1263061262_thumb.jpg

post-13375-1263061269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MS LA TOATA LUMEA ! ! !

azi am terminat de vopsit cadrul si am dat vopseaua si pe aripa, rezervor etc.

tare mult imi place cum am dat pe la incheieturii cu auriu.... pe negru e super (zic eu ) da o tenta de rugina ,asa..... vedeti ....

 

 

frumoasa patina cadrului , felicitari !

despre rezervor si celelalte nu stiu ce sa zic ,nu stiu ce ai tu de gand sa le mai faci ptr asa cum sunt nu se potrivesc deloc cu cadrul ala care arata ca un bronz vechi.

bafta oricum si spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MS LA TOATA LUMEA ! ! !

azi am terminat de vopsit cadrul si am dat vopseaua si pe aripa, rezervor etc.

tare mult imi place cum am dat pe la incheieturii cu auriu.... pe negru e super (zic eu ) da o tenta de rugina ,asa..... vedeti ....

 

 

in primul rand vreau sa zic ca ti-am urmarit si constructia sr-ului si pe asta si desi am avut recunosc ceva dubii in privinta rezervoruluia iesit cu totul bestial.sa ai noroc de motor sa il termini cu bine si sa iasa cum ai vrut :rock: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Custom: foarte misto, dar cam seamana cu SR-ul, daca-mi e permisa o critica, zic eu constructiva.

 

E OK, e al doilea Brat din garajul tau, dar poate ar fi interesant sa incerci si altceva japonez, daca-ti place stilul.

 

Vezi ce fac, sau faceau, Radical MC (am inteles ca nu mai exista), Yellow MC, Heiwa, etc.

 

Poate fi o inspiratie: http://www.bubblevisor.blogspot.com/

 

Sper ca nu-i cu suparare...

 

 

 

KEEP UP THE GOOD WORK!!!

Editat de Go-Getter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place tot ce e cultura japo, dar in special motoarele de genul...... voi incerca si alte stiluri cat de curand, de indata ce imi termin propriul meu atelier care se va numii ANARCHY CUSTOM'S ( numele vine de la stilul in care fac chestii.... ) si voi incerca in timpul liber sa fac cat mai multe proiecte...... uite ceva poze,si pozele care le voi mai posta vor fii cu motocicleta functionala..... enjoy... :wacko:

post-13375-1263232030_thumb.jpg

post-13375-1263232044_thumb.jpg

post-13375-1263232058_thumb.jpg

post-13375-1263232078_thumb.jpg

post-13375-1263232114_thumb.jpg

post-13375-1263232158_thumb.jpg

post-13375-1263232197_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo, motorul e dat cu vopsea cum se da pe motoarele racing ,k sa echillibreze temperatura, interioara cu cea exterioara.... nu e bronz de soba :wacko:)

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place tot ce e cultura japo, dar in special motoarele de genul...... voi incerca si alte stiluri cat de curand, de indata ce imi termin propriul meu atelier care se va numii ANARCHY CUSTOM'S ( numele vine de la stilul in care fac chestii.... ) si voi incerca in timpul liber sa fac cat mai multe proiecte...... uite ceva poze,si pozele care le voi mai posta vor fii cu motocicleta functionala..... enjoy... :wacko:

 

Chief ! FELICITARI ...AL DRACU ....TU ITI TERMINI MOTORUL IN IANUARIE .... HARNICIIE MARE IN ARDEAL :lol:

 

BASTY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...