Sari la conținut

BRATSTYLE


Kustom
 Share

Postări Recomandate

salut.....

azi fiind votul si sarbatoare ,m-am trezit de dimineatza sa fac si eu un lucru bun pt romania..... adik sa mai aduc un brat style pe drumurile patriei.......

tot a inceput de la o HONDA FT 500 ASCOUT care este un model destul de rar si destul de reusit..... sper sa va placa si voi mai pune poze cum avanseaza BRATY'

am schimbat rotile cu unele cu spite ,am schimbat furca fatza , vedeti si voi in poze...

Mesaj completat

laterala.....

post-13375-1260121746_thumb.jpg

post-13375-1260121814_thumb.jpg

post-13375-1260121872_thumb.jpg

post-13375-1260121930_thumb.jpg

post-13375-1260122008_thumb.jpg

post-13375-1260122035_thumb.jpg

post-13375-1260122130_thumb.jpg

post-13375-1260122371_thumb.jpg

post-13375-1260122442_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut .....

rog omul care mi-a mutat topicul sa il puna inapoi deoarece mai sunt zeci pe pagina principala si nu cred k strica unul in plus.......

nu stiu de ce ma stresez eu ..... doar eu nu is prieten cu nici un moderator si inca traim in romania.....

ms mult si pa pa motociclism.ro

Mesaj completat

salut .....

rog omul care mi-a mutat topicul sa il puna inapoi deoarece mai sunt zeci pe pagina principala si nu cred k strica unul in plus.......

nu stiu de ce ma stresez eu ..... doar eu nu is prieten cu nici un moderator si inca traim in romania.....

ms mult si pa pa motociclism.ro

rog pe cineva sa ma invete cum sa imi sterg contul..... pm please ,fac o bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut .....

rog omul care mi-a mutat topicul sa il puna inapoi deoarece mai sunt zeci pe pagina principala si nu cred k strica unul in plus.......

nu stiu de ce ma stresez eu ..... doar eu nu is prieten cu nici un moderator si inca traim in romania.....

ms mult si pa pa motociclism.ro

Mesaj completat

salut .....

rog omul care mi-a mutat topicul sa il puna inapoi deoarece mai sunt zeci pe pagina principala si nu cred k strica unul in plus.......

nu stiu de ce ma stresez eu ..... doar eu nu is prieten cu nici un moderator si inca traim in romania.....

ms mult si pa pa motociclism.ro

rog pe cineva sa ma invete cum sa imi sterg contul..... pm please ,fac o bere

salut faina bijuterie ai acolo sper sa treci de (cuvant jignitor) de la rar si la cat mai multe plimbari la anu orcum frumoasa rau bravo numai bine :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult pt aprecierii.....

pai eu nu vreau sa ma cert cu nimeni dar sincer ma simt jignit intr-un fel ,deoarece sunt zeci de topicuri de genul si nimeni nu le are treaba .....

in fine....

fat bob: cam la ce banii imi tapitezi un scaun cu piele graosa si vreau si ceva gravatii ( sper k asta e termenul) , un pret aprox ..... mersii

Mesaj completat

in legatura cu actele... pai si sr-ul l-am omologat si iil voi omologa si pe asta si gata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.....

azi fiind votul si sarbatoare ,m-am trezit de dimineatza sa fac si eu un lucru bun pt romania..... adik sa mai aduc un brat style pe drumurile patriei.......

tot a inceput de la o HONDA FT 500 ASCOUT care este un model destul de rar si destul de reusit..... sper sa va placa si voi mai pune poze cum avanseaza BRATY'

am schimbat rotile cu unele cu spite ,am schimbat furca fatza , vedeti si voi in poze...

Mesaj completat

laterala.....

 

 

Daca iese ca celalalt, o sa fie fain.

 

Bravo si bafta!

 

 

Apropos: macar tu faci ceva ce nu-i mainstream in RO, asa ca lasa forumul si forumistii, nu te enerva, nu te simti jignit, treci peste astea, chop that cycle si ramai aici sa dai ceva culoare chopperistilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva poze cu partea din spate terminata azi..... maine pun poze si cu rezervorul terminat ,cu furtun de nivel.....

asipa spate este de dnepr taiata talita si facuta circumferinta mai mica.... telesoape spate de nonda vf scurtate , a ramas cursa doar 5 cm HARDCORE :laugh:

post-13375-1260722591_thumb.jpg

post-13375-1260722621_thumb.jpg

post-13375-1260722631_thumb.jpg

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare..... am terminat si rezervorul primit de la basty si cu putine modificari l-am potrivit eu ..... m-am apucat si de tobe... vedeti pozele si sper k va place

hogan: hard tail clasic nu prea imi place cum arata decat pe un harley si oricum si asta e hard tail pt k nu prea am suspensii.... :laugh:

post-13375-1260907307_thumb.jpg

post-13375-1260907322_thumb.jpg

post-13375-1260907335_thumb.jpg

post-13375-1260907358_thumb.jpg

post-13375-1260907383_thumb.jpg

Editat de custom_4_ever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred k furtunul de nivel e facut pt a stii perfect cata benzina ai ...... si e doar pt a stii cam cand trebe sa intri in peco ......

in fine .... si furtunul va fii altul acela e doar de model k sa vad cum va arata ....

Mesaj completat

o poza cu evacuare aproape gata si suportul bateriei.....

evacuarea va fii invelita in banda pt evacuari.....

post-13375-1261933750_thumb.jpg

post-13375-1261933761_thumb.jpg

post-13375-1261933769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Unicul lucru ce iti pot spune din experienta proprie si nu numai, bateria e prea aproape de sol, o poti lovi foarte usor chiar si daca treci peste ceva dimburi pe sosea, vezi ca sunt baterii care sunt mai scurte in inaltime....

Cotul tevii cilindrului din dreapta il poti face un pic mai rotund la parta de sus, fal mai rotun ca poti sal faci stii bine asta, nu imi zii ca nu poti ca vin si te bat cu lingura la c.u.r. , daca tot faci ceva fain fa tot cum trebe ca merita....

 

salutari si spor la treaba

iao ca si un sfat nu ca si o critica :love:

Editat de robychopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bateria nu doar ca e prea jos montata,insa toata apa de ploaie angrenata de roata se scurge pe ea, lucru nu tumna sanatos.

Black are dreptate referitor la nivel full fuk,nivelul de jos e prea sus, vei ajunge de te vei baza pe el, si te va deruta, si-ti va face figura.

aste fiind remarci la cele adaugate!

singurul meu comentariu-

lina rezervorului nu e continua cu ceaa a cadrului, se intrerupe chiar in capatul rezervorului, nu da urat cind linia rezervorului da in jos fata de ceea a cadrului, insa atunci cind linia rezervorului urca in sus si ceea a cadrului in jos, da tare urit, cam aceeasi paranteza am avut-o si la celalalt motor pe care lai ciupit".

stiu! e greu sa faci canalul rezervorului la fix, insa poti jongla cu ceva distantieri pe capat, inaltatoare, gasesti tu ceva.

la lucru!

spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu linia de la cadru, rezervor e perfecta deoarece asa am vrut, si nu cred k ai vazut tu un brat style cu liniii curgatoare...

Mesaj completat

furtunul de nivel cum altcumva sa il pun k sa nu stric linia lui? mie unul nu imi place furtunul ce il ai sau il aveai pe nepra ta... parca era un furtun pus asa fara noima..... gusturile nu se discuta.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...