Sari la conținut

Sziget Festival 2007


dezu_ro
 Share

Postări Recomandate

Cateva informatii pentru cei care nu au posibilitatea/nu vor sa ajunga cu motorul:

 

Bilete pentru Sziget

 

Biletele pentru festival pot fi procurate de la firma Bestial Records din Timsoara, unic distribuitor pe Romania. Pretul unui bilet pentru toata durata festivalului este de 3.900.000 lei, incluzand si camparea.

 

......

 

Distribuitorii pe Romania ai biletelor asigura si transportul de la Arad pana la Budapesta, pentru suma de 1.200.000 de lei, dus-intors. La fata locului, biletele pentru o zi costa 20 de euro, si pentru toata durata festivalului 120 de euro.

 

:cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

:banana: :banana: :baldy:

 

Main Stage

 

Beatsteaks ,Franz Ferdinand ,Gentleman ,Glen Matlock ,Gomez ,Guru's Jazzmatazz feat. Solar & Doo Wop ,Jovanotti , Living Colour ,Ministry ,Placebo , Radiohead ,Rasmus , The Gathering ,Therapy? ,dEUS

 

Wan2 Stage

 

Deti Picasso ,AMD ,Akkezdet Phiai, Bobakrome, FhĂŠszek, Aza ,Alvin ĂŠs a MĂłkusok ,Anselmo Crew ,Az IdĂľ Urai - DJ Koolkasko ,Beat Dis ,Bootsie Quartet ,Ch.I.P. ,Coldcut ,Colorstar ,Copy Con ,Debout sur le Zinc , EZ Basic ,Esclin Syndo ,Folkfree ,Gogol Bordello , Hadag Nachash ,Hagesher ,Hollywoodoo ,Irie Maffia , JazzĂŠkiel ,Julia ,Kiscsillag ,Korai ĂrĂśm ,LadĂĄnybene 27 ,LeukĂŠmia ,Mad Heads XL ,Mouss et Hakim , MĂĄsfĂŠl ,Narco Polo ,Navrang ,PĂĄl Utcai FiĂşk ,Relax ,Roy Paci & Aretuska , RĂŠmember ,Sexepil ,Ska Hecc , Tanu Tuva ,The Orb ,Wir Sind Helden ,X ,Yonderboi and the Kings of Oblivion ,Zagar ,Zagastic ,maNga , tba

 

HammerWorld Stage

 

6TEST ,Akela ,Amok ,Beatrice ,Black Out ,Blind Myself ,Brainstorm ,Bridge To Solace ,Cadaveres ,Casket ,Garden ,Cathedral ,Christian Epidemic ,Cool Head Clan ,Cradle Of Filth ,De Facto ,Death By Stereo , Demonlord ,DepressziĂł ,DeĂĄk Bill Blues Band ,Dirty Dance ,Dying Wish ,Echo Of Dalriada ,Evergrey , Exploited , Fear Factory , Fekete Sereg ,FĂźrgerĂłkalĂĄbak ,Gamma Ray ,Green Division ,Hard ,HĂŠtkĂśznaPI CsAlĂłdĂĄsok ,Idas ,Insane ,Junkies ,KalapĂĄcs ,Konflikt ,Lord ,MacskanadrĂĄg ,Mangod Inc. ,Mantra ,Moby Dick ,Morbid Angel ,Neck Sprain ,Omen ,Overdream ,P. Box ,Perzonal War ,PokolgĂŠp ,Replika ,Road , RĂłmeĂł VĂŠrzik ,Sear Bliss ,Sex Action ,Sick Of It All , Stereochrist ,Subscribe ,Sun Workshop , Superbutt , Tesstimony ,Vale Of Tears ,Wall Of Sleep ,Wendigo ,Zorall ,tba

 

Pannon WorldMusic Stage

 

17 Hippies ,Afro Celt Sound System ,Besh O Drom , Boban Markovic Orkestar ,Cheb Mami , Danyel Waro , David Krakauer's Klezmer Madness! , Enzo Avitabile & Bottari feat. Manu Dibango ,Femi Kuti , Ghymes , Goran Bregovic "Wedding and Funeral Band" , La Bottine Souriante ,Leningrad , Les Boukakes , Lila Downs ,MakĂĄm ,Natacha Atlas ,Orange Blossom , Palya Bea ,Pannonia Allstars Ska Orchestra ,Robert Plant & The Strange Sensation , Spakka - Neapolis 55 , Susana Baca ,Susheela Raman ,Tiken Jah Fakoly , Toumani DiabatĂŠ's Symmetric Orchestra ,VĂĄgtĂĄzĂł Csodaszarvas ,Zakopower

 

Party Arena

 

Antony Rother ,Carl Craig ,DJ Storm ,Hernan Cattaneo ,John B ,Layo and Buschwacka ,MC Fats ,Mylo ,Roger ,Sanchez ,Tiefschwarz

 

:banana: :D :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

precizare: biletul pe zi e 24 de euro + sa nu va luati forinti de aici fiindca a cam scazut la ei paritatea fata de euro si e mai ok sa cumperi acolo ft pentru euro.

 

btw. eu ma duc cu moptorul...il las la o parcare subterana..

 

cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

pai cu masina ca am inteles ca acolo se fura motoare grupa mare ...

Asta ai aruncat-o la misto sau chiar e pe bune? Mie ce-i drept mi-au furat chestii din cort la sziget (cu mine in el - trebuie ca am dormit adanc) da` de d-astea cu motoare n-am auzit si parcarea aia mi se parea destul de safe.

Eu ma gandeam sa plec din Bucuresti cu motoreta si-mi facusem planu` s-o las in parcarea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Na ca vine si festivalul 2007 ... in fix 118 zile !! :cheers:

 

Anul asta sper sa nu il ratez ... oricum vreau sa plec cu moto ... asa ca .. cine a fost anul trecut sa dea si el sfaturi.

http://www.szigetfestival.ro/

:ok:

 

pai eu am fost anul trecut, cu trenul.... si nu la cuseta...lucru care l-am regretat amarnic :crack: ...daca nu ma insel a durat cam 14 ore dus,14 intors ...sau p-acolo... intr-adevar nu prea ai ce vedea in ungaria decat budapesta :crack:.... in iunie am sa-mi iau si eu motor da am facut niste calcule si nu cred ca renteaza sa merg cu motorul pana acolo .. in primul rand nu stiu pe unde as putea sa-l las... si in al doilea costa o gramada benzina...

Cat despre furat din cort nu mi s-a intamplat... am avut si un ap foto nikon care l-am tinut numai prin cort :blink: si n-a disparut spre uimirea mea...poate a fost noroc chior :ok: ... in rest ce sa mai zic?...merg si anul asta, am inteles ca se gasesc bilete si la diverta ...pana pe 15 aprilie sau ceva de genul asta sunt biletele in camping 120e dupa care cresc la 150 ...eu ma duc sambata sa-mi cumpar :lol:...

Editat de Dark4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...