Sari la conținut

Uite-o Si Pe-a Mea


libelula
 Share

Postări Recomandate

intai am avut o Tula pe vremea cand nu aveam carnet...am reparat-o fara sa ma plimb cu ea vreo trei luni, apoi un an am stat pe bara, apoi mi-am luat A-ul..:( dupa care mi-am zis ca o Yawa ar fi super..cautand Yawa am gasit Tenere-ul care m-a cucerit pe loc si de un an mi-a mancat toate veniturile..oricum, merita cu varf si indesat trairea...urca la munte perfect..e stabila...si sta si bine pe drum pana acolo...

numai bine..

liviu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari frate... :)

Bai oameni, uitati mah aici un om fericit!!!! :)

 

...Spre deosebire de tine, eu mi-am luat Jawa in loc sa astept un numar nedeterminat de ani pana imi puteam permite un enduroi mare ...dar va veni si la mine ... sper eu curand...Pana acum jawa mi-a mancat mai putine resurse financiare dar (mult) mai multi neuroni :)

 

Acuma daca tot ai pus poza, da-ne te rog cateva detalii...cum se descurca la drum lung, e comoda sau nu, cum sta cu vibratiile la viteza mare de croaziera,cat de mult simti diferenta cand iei si pasager ,cum se descurca in teren cu pasager...astept cu interes parerea ta despre moto asta.Eu inca ma gandesc pentru ce sa ma orientez odata stranse resursele( mai am destul la capitolul asta, asa ca am timp sa ma hotarasc :( ).MA gandesc la o Honda Transalp (model mai vechi...600 - 2 in v),e mai buna la drum lung pe sosea,dar vreau sa o pot baga fara griji si in hartoape. De aia iau in calcul si unTenere sau SuperTenere,o AfricaTwin (ideala dar cam scumpa)...si ar mai fi si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

raspund dupa doi ani la acest topic cu scuzele de rigoare... abia acum l-am redescoperit.

motorul este minunat la drum.., saua cam doare dar te inveti, insa pozitia si modul in care trage.. unice.

 

in teren accidentat destul de grea pt ce stiu eu. poate cu cauciucuri mai enduro..sa faci ceva treaba dar asa usor...de placere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...