Sari la conținut

Mobrsti Rog Ajutor


danut81
 Share

Postări Recomandate

am luat o mobra 50 de la cineva cu 150 mii,dar are o mica problema.fiul propietarului i-a scos capacul cutiei si acum nu mai stiu cum vine .ARE ACOLO NISTE ARCULETE :ok: nici el nu mai stie cum vin alea.in plus mi-a dat aprinderea in mana,fara pana la ambielaj,fara ventilator si piulita la ambielaj.are cineva rabdare sa imi explice cum vin angrenajele acolo?va rog eu mult.poate mai aveti si niste piese care nu va mai sunt de folos :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat o mobra 50 de la cineva cu 150 mii,dar are o mica problema.fiul propietarului i-a scos capacul cutiei si acum nu mai stiu cum vine .ARE ACOLO NISTE ARCULETE :ok: nici el nu mai stie cum vin alea.in plus mi-a dat aprinderea in mana,fara pana la ambielaj,fara ventilator si piulita la ambielaj.are cineva rabdare sa imi explice cum vin angrenajele acolo?va rog eu mult.poate mai aveti si niste piese care nu va mai sunt de folos :cheers:

cam greu de explicat pe net shi chiar daca stii teoretic e greu a dreacu s-o nimeresti din prima shi sa-ti mai shi mearga vitezele.mai bine cauta un mester de mobra din apropiere.sigur trebuie sa gesesti pe cineva.bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu Jawaman. Cam greu de explicat in vorbe cum vin alea acolo. Cauta un meserias de Mobre ca este imposibil sa nu gasesti. Vezi ca trebuie sa ai 3 arculete, un ghidaj, o furca, un rac. Doua arculete vin puse pe rac si al treilea in capatul axului schimbatorului care se preseaza cand pui capacul la loc.

 

Dar capacul se pune destul de greu la loc, si un meserias se chinuie de cateva ori pana sa le nimereasca pe toate in pozitia corecta.

 

Vezi si topicul Mobra. /index.php?showtopic=8762

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...