Sari la conținut

Arc acceleratie


Postări Recomandate

Salutare! Am o problema cu o motocicleta. A trantit'o cineva in parcare, pe partea dreapta, si de atunci, acceleratia nu mai functioneaza cum trebuie : adica dupa ce tragi de ea, nu se mai invarte singur manerul inapoi. Deci presupun ca e o problema cu un arc, si intrebarea mea e unde e arcul asta : la capatul cablului de acceleratie, sau in maner ? Sau are cineva alta idee care ar putea fi problema ? Motocicleta e un Honda CBR 600 F4i 2001.

Mersi!:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arcul e la carburatoare/corp clapeta(in cazul injectiei). La tine cel mai probabil s-a deformat ceva si acum mansonul are frecare suficient de mare cat sa nu poata fi tras inapoi de arc.

Eu as incepe verificarile prin demontarea/slabirea capatului de ghidon, presupun ca pe el a cazut cel mai tare.

Editat de binox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arcul e la carburatoare/corp clapeta(in cazul injectiei). La tine cel mai probabil s-a deformat ceva si acum mansonul are frecare suficient de mare cat sa nu poata fi tras inapoi de arc.

Eu as incepe verificarile prin demontarea/slabirea capatului de ghidon, presupun ca pe el a cazut cel mai tare.

 

Capatul l'am scos, dar din pacate tot la fel se misca...Si nu prea stiu cum sa demontez toate ansamblurile din ghid, sa vad ce s'a deformat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...