Sari la conținut

Noua Achizitie


Award
 Share

Postări Recomandate

De curand am fost constrans sa cumpar un scooter pt munca ...L-am cumparat la 1600 euri cu parbriz si lacat original ..Am facut in 2 sapt vreo 350 km dar am cateva nelamuriri :

- Acul kilometrajului in loc sa se mist3e " lin " se misca in inainte in "secvente" ...sa fie din cauza cablului de kilometraj ...?

- pe la 30 la ora simt un fel de bataie infundata in motor ....care se transmite in cadru ....ce ar putea fi ..?

- Rodajul tre sa-l fac pana la 1000 de km ...ceva sfaturi care nu sunt scrise in manual ? :cheers:

 

Multzam de raspunsuri

post-10674-1148767268_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am fost constrans sa cumpar un scooter pt munca ...L-am cumparat la 1600 euri cu parbriz si lacat original ..Am facut in 2 sapt vreo 350 km dar am cateva nelamuriri :

- Acul kilometrajului in loc sa se mist3e " lin " se misca in inainte in "secvente" ...sa fie din cauza cablului de kilometraj ...?

- pe la 30 la ora simt un fel de bataie infundata in motor ....care se transmite in cadru ....ce ar putea fi ..?

- Rodajul tre sa-l fac pana la 1000 de km ...ceva sfaturi care nu sunt scrise in manual ? :cheers:

 

Multzam de raspunsuri

 

Daca scooterul mai e in garantie dute la magazinul de unde l'ai luat ... Marca scooterului e foarte buna si n'am nici o idĂŠe de ce face asa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 ani de garantie ..apropo am gresit ..este vb de 50 cc nu 500 .

O alta intrebare ar fi ...sa-i scot toate limitarile acum sau dupa rodaj ?

 

 

Salut si felicitari pentru achizitie. Sfatul meu ar fi urmatorul. Daca ai cel putin A1 poti sa-i scoti limitarile linistit, dar numai dupa rodaj >1000KM. De ce? Pentru ca delimitat ar atinge viteza mai mare si s-ar forta motorul mai mult. Gandestete cum este la bicicleta -> Pe foaia mare si pinionul mic iei viteza mai mare , dar dai mult mai greu la pedale.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :ok: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc scooterul cu " b" ( in italia )...se poate conduce pana in 150 cc ...problema este ca daca ii scot limitarile el nu mai corespunde omologarii si poate sa mi-l confiste politia sau carabinierii ..dar TOATA Italia merge cu toate limitarile scoase ...trec pustanii pe langa mine cu 60-70-80 km / h ....si nu-i intreaba nimeni de sanatate . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conduc scooterul cu " b" ( in italia )...se poate conduce pana in 150 cc ...problema este ca daca ii scot limitarile el nu mai corespunde omologarii si poate sa mi-l confiste politia sau carabinierii ..dar TOATA Italia merge cu toate limitarile scoase ...trec pustanii pe langa mine cu 60-70-80 km / h ....si nu-i intreaba nimeni de sanatate . :cheers:

 

si dak pe ei nu ii intreaba nimeni de limitari, de ce te-ar intreba pe tine :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...