Sari la conținut

Kawasakiklrdiesel(jp8)


Postări Recomandate

unde pot sa gasesc de cumparat motocicleta asta ...am cautat dar nu am gasit :crack:( :) a fost data la vanzare la public...cine poate sa ma ajute ii multumesc :ok: :cheers:

din cate am citit mai vor si olandezii sa scoata una diesel

post-6919-1148824426_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta e special facuta pentru US Army de o firma din US. Au planuri si pentru o versiune civila.

Mai multe informatii aici:

http://www.hdtusa.com/models.htm

oare ce preturi vor avea si cand o sa le puna pe piata..???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am idee. Incearca sa contactezi firma prin email. Pe site zic ca versiunea civila este intarziata pentru a putea onora comanda armatei.

Oricum un diesel la motocicleta, si monocilindru, nu cred ca e prea placut pe drum din cauza vibratiilor. La armata are rost ca sa nu mai care diferite tipuri de combustibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

le am trimis un mesaj dar nimica

Un amic a fost la intrunirea de la TIMIsoara si a spus ca a vazut unul acolo.....al cui era ...daca poate sa mi dea cineva mai multe detalii multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta e interesanta ca realizare tehnica, insa la capitolul performante lasa rau de dorit. Singurele doua lucruri bune la ea sunt consumul (cam cat al unui scuter) si cuplul (deh, diesel). Puterea, acceleratia si viteza in schimb sunt slabe; de asemenea, vibratiile sunt destul de neplacute, in ciuda mecanismului destul de complex de atenuare. Este o motocicleta pur utilitara, construita cu un singur scop (simplificarea logisticii militare) si nimic altceva.

 

La capitolul diesel, singura motocicleta ale carei performante sunt intr-adevar bune e Neander Motors-ul. Din nefericire, pretul ei reduce 'life expectancy'-ul celui care-l citeste cu vreo doi ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un amic a fost la intrunirea de la TIMIsoara si a spus ca a vazut unul acolo.....al cui era ...daca poate sa mi dea cineva mai multe detalii multumesc

Sigur a vazut bine amicul ala al tau? In TM exista o Cagiva de 350 care seamana f. mult cu KLR-ul cu pricina

(imagineaza-ti o chestie d-asta http://www.motorbikes.be/en/Cagiva_W_12_1994.aspx kaki).

Editat de _Alex_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur a vazut bine amicul ala al tau? In TM exista o Cagiva de 350 care seamana f. mult cu KLR-ul cu pricina

(imagineaza-ti o chestie d-asta http://www.motorbikes.be/en/Cagiva_W_12_1994.aspx kaki).

el asa a spus ca era sigur ...verde mat si scria si diesel...din pacate nu a vazut o decat in trecere si nu a apucat sa faca o poza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...